Refinancování půjček

Poplatkové iniciativy kritizují postupy soudů 26.03.2014

Iniciativy, které se angažují ve sporech o vrácení poplatků za vedení úvěrových účtů, podaly trestní oznámení na postup Obvodního soudu pro Prahu 5. Tamní soudce Michal Holub dle nich postupuje nestandardně.

číst celý článek
Za včasné splácení půjčky odměna 19.03.2014

Končí doba represí za pozdní splátky? Stále více bank i nebankovních úvěrových společností přiznává, že se jim mnohem více vyplácí motivovat své klienty odměnami za řádné splácení půjček než vysokými sankcemi. Své peníze tak dostanou včas a bez nutnosti zasílání upomínek.

číst celý článek
Téměř 90 procent Čechů považuje půjčku na dovolenou za nepřijatelnou 12.03.2014

Agentura Centrum pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM) provedla v lednu letošního roku průzkum o přijatelnosti využití půjčky. Výsledky průzkum ukázaly, že Češi jsou jednoznačně proti půjčkám na dovolenou. Nejméně problémů mají Češi s půjčkami na bydlení, studium a podnikání.

číst celý článek
Pozor na půjčky “kamarádům” 06.03.2014

Půjčky v rodině a mezi kamarády nejsou nijak neobvyklé. Pozor však na to, komu své peníze půjčíte. Právě kvůli půjčkám skončilo nemálo velkých přátelství. Pokud však kamarádovi peníze půjčíte a on Vám je odmítne vrátit, poradíme Vám, jak situaci řešit.

číst celý článek
Dle nového zákona začne lichva na 20 procentech 27.02.2014

V polovině února schválila sněmovna novelu zákona o spotřebitelském úvěru, která jako první zavádí úrokový strop. Podle této novely bude lichva počítána od úroku nad 20 procent. Zlaté časy firem, které vydělávaly na půjčkách s vysokými úroky tak skončí již od příštího roku.

číst celý článek
Hlavním ukazatelem úvěru je RPSN 21.02.2014

Poskytovatelé úvěrů jsou ze zákona povinni u každého nabízeného úvěru uvádět RPSN. Tento údaj je velmi důležitý, protože na jeho základě se může každý snadno spočítat, na kolik jej úvěr přijde. Díky tomu se může mnohem lépe orientovat v nabídce úvěrů.

číst celý článek
Drobné půjčky nejvíce využívají mladé ženy 14.02.2014

Drobné a neúčelově půjčky do 10 000 korun si nejčastěji berou mladé ženy ve věku od 18 až do 24 let. Právě mladé ženy v této věkové skupiny hůře odolávají trikům mazaných obchodníkům a jejich nabídkám “skutečně” výhodných nákupů. Obzvláště v současné době, která nejen mladým ženám diktuje, co vše musí rozhodně mít.

číst celý článek
Výhody a nevýhody nákupu na splátky 05.02.2014

Nákup na splátky je běžnou formou nakupování. Má však nejen své výhody, ale i nevýhody. Být zadlužený léta kvůli krátkodobému potěšení zavání potížemi. Pojďme se tedy podívat na to, v čem může být nakupování na splátky zrádné, a kdy se mu raději vyhnout.

číst celý článek
Úrokový strop. Nejlepší obrana proti lichvě? 29.01.2014

Proti lichvě stále neexistuje skutečně účinné řešení. Občanská sdružení a někteří zákonodárci proto usilují o zavedení úrokové stropu pro úvěry jako jednoho z opatření bránící lichvě. Úrokový strop však může mít i řadu nevýhod.

číst celý článek
Při výběru půjčky není důležitý pouze úrok 22.01.2014

Vybírat si půjčku pouze podle úroku může vyjít draho. Uváděná úroková sazba může být totiž velmi zavádějící vzhledem k dalším poplatkům a celkovým nákladům. Klient, který se orientuje pouze podle výše úroku, tak může ve výsledku prodělat tisíce korun.

číst celý článek