Refinancování půjček

Úvěrové registry. Co vše Vám prozradí? 13.08.2014

Úvěrové registry bývají postrachem všech dlužníků. Registry totiž shromažďují informace o všech dlužnících a jejich pohledávkách. Do registru nahlíží banky i úvěrové společnosti proto, aby si ověřili bonitu potenciálního klienta, ale informace o svých závazcích si může vyžádat kdokoliv.

číst celý článek
Levné hypotéky jsou důvodem nárůstu zadlužení českých domácností 08.07.2014

Dluh českých domácností v květnu narostl o 4,65 miliardy korun. Banky nyní uvádí, že celkový dluh domácností činí 1,218 bilionu korun. Tato čísla zveřejnila Česká národní banka toto pondělí. Analytici tvrdí, že hlavním důvodem takto rychlého nárůstu dluhu jsou zejména současné levné hypotéky.

číst celý článek
Jsou české půjčky dražší než v západní Evropě? 26.06.2014

České půjčky jsou drahé. Tvrdí to odborníci, kteří sledují vývoj trhu s půjčkami u nás i v zemích západní Evropy. Roční procentuální sazba nákladů (RPSN) u českých půjček činí průměrně 15 procent. U půjček v západní Evropě je však RPSN až o 5 procent nižší. Čekají i nás levnější půjčky?  ​

číst celý článek
Naučte své děti hospodařit včas 12.06.2014

Pravidelné výzkumy o finanční gramotnosti Čechů nejsou příliš pozitivní. Z jejich výsledků vyplývá, že Češi jsou na tom spíše hůře. Rádi žijí na dluh, ale neumí si správně vybrat půjčku či mít svou finanční situaci pevně v rukách. Hospodařit by se proto měli učit již malé děti.

číst celý článek
Češi si oblíbili drobné půjčky 28.05.2014

Na internetu se objevuje stále více nabídek na tzv. drobné půjčky. Ty nabízí zejména nebankovní společnosti, které nové klienty lákají zejména na rychlost sjednání a nulovou administrativu. Vyřízení drobné půjčky údajně zabere jen pár minut. Jaká je skutečnost?

číst celý článek
Rady, jak si správně vybrat půjčku 21.05.2014

Vybíráte si půjčku, ale banka Vaši žádost zamítla? Připravili jsme si pro Vás šest základních rad, jak si správně vybrat půjčku u nebankovní společnosti tak, abyste nenaletěli podvodníkům a neskončili v exekuci.

číst celý článek
Nečekané výdaje pomůže vyřešit rychlá půjčka 14.05.2014

V životě mohou nastat situace, kdy Vás zaskočí nečekané výdaje, které je nutné okamžitě uhradit. Pokud je však financí nedostatek, kde vzít potřebné peníze? Řešením mohou být tzv. rychlé půjčky ve výši pár tisíc korun. Administrativa je velmi jednoduchá a vyřízení půjčky trvá pouze pár minut.

číst celý článek
Při přechodu k nové bance si dávejte pozor 07.05.2014

Přechod k nové bance nemusí bohužel znamenat pouze samé výhody. Pokud není přechod udělán správně, může se snadno stát, že se Vaše jméno neprávem octne na seznamu osob v registru dlužníků. Na vině bývá nejčastěji chybně udělaný převod trvalých příkazů.

číst celý článek
Stávají se Češi finančně zodpovědnějšími? 30.04.2014

Češi stále lépe zvládají své dluhy a jiné finanční závazky. Půjček se nebojí, ale mnohem lépe si vybírají a zvažují, která půjčka pro ně bude opravdu výhodná, a zda ji zvládnou bez problémů splácet. Tyto informace vyplývají ze statistik bankovního a nebankovního registru dlužníků.

číst celý článek
Objem bankovních úvěru stále narůstá 23.04.2014

Česká bankovní asociace oznámila další nárůst objemu bankovních úvěrů a to celkem o 4,7 procenta ročně. Ke konci února tak objem bankovních úvěrů činil téměř 2,51 bilionu korun. V případě podniků činil nárůst 1,6 procent a u fyzických osob 4,8 procent.

číst celý článek