Refinancování půjček

Češi si oblíbili drobné půjčky 28.05.2014

Na internetu se objevuje stále více nabídek na tzv. drobné půjčky. Ty nabízí zejména nebankovní společnosti, které nové klienty lákají zejména na rychlost sjednání a nulovou administrativu. Vyřízení drobné půjčky údajně zabere jen pár minut. Jaká je skutečnost?

číst celý článek
Rady, jak si správně vybrat půjčku 21.05.2014

Vybíráte si půjčku, ale banka Vaši žádost zamítla? Připravili jsme si pro Vás šest základních rad, jak si správně vybrat půjčku u nebankovní společnosti tak, abyste nenaletěli podvodníkům a neskončili v exekuci.

číst celý článek
Nečekané výdaje pomůže vyřešit rychlá půjčka 14.05.2014

V životě mohou nastat situace, kdy Vás zaskočí nečekané výdaje, které je nutné okamžitě uhradit. Pokud je však financí nedostatek, kde vzít potřebné peníze? Řešením mohou být tzv. rychlé půjčky ve výši pár tisíc korun. Administrativa je velmi jednoduchá a vyřízení půjčky trvá pouze pár minut.

číst celý článek
Při přechodu k nové bance si dávejte pozor 07.05.2014

Přechod k nové bance nemusí bohužel znamenat pouze samé výhody. Pokud není přechod udělán správně, může se snadno stát, že se Vaše jméno neprávem octne na seznamu osob v registru dlužníků. Na vině bývá nejčastěji chybně udělaný převod trvalých příkazů.

číst celý článek
Stávají se Češi finančně zodpovědnějšími? 30.04.2014

Češi stále lépe zvládají své dluhy a jiné finanční závazky. Půjček se nebojí, ale mnohem lépe si vybírají a zvažují, která půjčka pro ně bude opravdu výhodná, a zda ji zvládnou bez problémů splácet. Tyto informace vyplývají ze statistik bankovního a nebankovního registru dlužníků.

číst celý článek
Objem bankovních úvěru stále narůstá 23.04.2014

Česká bankovní asociace oznámila další nárůst objemu bankovních úvěrů a to celkem o 4,7 procenta ročně. Ke konci února tak objem bankovních úvěrů činil téměř 2,51 bilionu korun. V případě podniků činil nárůst 1,6 procent a u fyzických osob 4,8 procent.

číst celý článek
Plánujete půjčku? Díky porovnání můžete ušetřit tisíce korun 16.04.2014

Až osm z deseti Čechů alespoň jednou za život využije nějakou půjčku či úvěr. Velká většina z nich ke své škodě neřeší, kolik za půjčku skutečně zaplatí. Téměř 70 procent Čechů se dokonce spokojí hned s první nabídkou. Bohužel tak přichází o tisíce korun.

číst celý článek
Soudy chystají rozhodnutí ve sporech o bankovní poplatky 09.04.2014

Již přes rok soudy řeší spory o bankovní poplatky za úvěry. Tisíce lidí podali u českých soudů stížnosti na banky, které si podle nich neoprávněně účtují poplatky za vedení a správu úvěrových účtů. Ústavní soud se nyní chystá tyto stížnosti sjednotit a poskytnout soudům vodítko při jejich řešení.

číst celý článek
Poplatkové iniciativy kritizují postupy soudů 26.03.2014

Iniciativy, které se angažují ve sporech o vrácení poplatků za vedení úvěrových účtů, podaly trestní oznámení na postup Obvodního soudu pro Prahu 5. Tamní soudce Michal Holub dle nich postupuje nestandardně.

číst celý článek
Za včasné splácení půjčky odměna 19.03.2014

Končí doba represí za pozdní splátky? Stále více bank i nebankovních úvěrových společností přiznává, že se jim mnohem více vyplácí motivovat své klienty odměnami za řádné splácení půjček než vysokými sankcemi. Své peníze tak dostanou včas a bez nutnosti zasílání upomínek.

číst celý článek