Úrok od 2,99 % ROČNĚ

ZONKY – Lidé půjčují lidem
Půjčte si výhodněji než v bance

Chci půjčku od lidí

Základní informace

 • Úrok již od 2,99 % ročně
 • Půjčka na 12 až 84 měsíců
 • Půjčka na cokoliv až 750 000 Kč

Výhody

 • Předčasné splacení zdarma
 • Vše online, žádné písemné smlouvy
 • Poplatek za Zonky půjčku je 2 % z půjčené částky

Užitečné informace

 • Žádné ručení nemovitostí
 • Zadání žádosti (aukce) zdarma

Zonky – ideální půjčka s férovým úrokem

Kvůli levnější půjčce banku měnit nemusíte, stačí vyzkoušet Zonky

Zonky je mezinárodní finančně-technologická společnost, za kterou stojí nejvýznamnější česká investiční skupina PPF. Zonky už poskytlo lidem půjčky v hodnotě přes 10 miliard korun a zároveň spravuje portfolio desetitisícům investorů. Dnes tak Zonky plně konkuruje bankovním společnostem na trhu se spotřebitelskými úvěry. Hlavní výhodou jsou především nižší úrokové sazby a výhodnější podmínky než u tradičních bankovních a nebankovních půjček.

Jak funguje půjčka na Zonky?

Vaše žádost je vyhodnocena téměř okamžitě. Po podpisu smlouvy, který zvládnete přes SMS, Vám jsou peníze rovnou poslány na Váš bankovní účet. Půjčka je poté umístěna na Tržiště, kde se na ní mohou podílet lidé a stát se tak investory, kteří budou vydělávat na úrocích stejně, jako to dělají velké banky. Je to anonymní a Vaši půjčku to však už nijak neovlivní. Vy budete platit pouze jednu splátku měsíčně a to přímo Zonky, které se o vše ostatní postará a pohlídá.

Chci si půjčit

Kdo si může půjčit?

Půjčit si mohou lidé starší 18 let s pravidelným příjmem, kteří jsou občané ČR nebo mají trvalý pobyt v České republice. Pro přípravu férové nabídky nesmíte být aktuálně v exekuci nebo insolvenci.

Co potřebujete k vyřízení půjčky?

V jednoduchém internetovém formuláři vyplníte své osobní údaje a nahrajete fotku občanského a řidičského průkazu – místo řidičského průkazu můžete použít pas, rodný list nebo kartičku pojištěnce. K přípravě férové nabídky jsou potřeba i bankovní výpisy za poslední tři měsíce z českého účtu, kam následně budou poslány peníze.

Chci si půjčit

Proč jít na Zonky místo do banky?

Přestože zájemci o půjčku na Zonky procházejí stejným schvalováním, jako by prošli v bance, vyřídí půjčku přes Zonky, podle průzkumu agentury Ipsos, rychleji než v bance. Zonky má přístupy do všech registrů, díky čemuž je riziko možného nesplácení vyhodnoceno úplně stejně jako v bance. Jediný rozdíl je v tom, že méně věcí je zpracováváno manuálně a více naopak automaticky.

Z průzkumu Ipsos vyplývá, že celý bankovní proces trvá průměrně téměř šest dní, zatímco na Zonky mají zákazníci půjčku včetně načerpání peněz vyřízenou v průměru do jednoho dne. Po vyplnění poptávky po půjčce získá zákazník od Zonky obratem nabídku s daným úrokem. Díky technologiím, jako je např. OCR (optical character recognition), jsou potřebné informace automaticky převedeny do počítače, a klient tak nemusí ručně vypisovat osobní údaje. Stejně jednoduše je možné podepsat smlouvu pomocí SMS. Po podpisu smlouvy odcházejí peníze do pěti minut. Žadatelé už nečekají, až se na ně spojí investoři, peníze dostanou ihned.

Chci si půjčit

Půjčku je tak možné vyřídit kdykoliv a odkudkoliv. Půjčku tak můžete vyřídit třeba v obýváku, stejně jako třeba v prodejně aut. Nemusíte už chodit na pobočku. Zároveň je zákazníkům na Zonky k dispozici každý všední den od 8 do 20 hodin a o víkendech včetně svátků od 9 do 18 hodin oddělení zákaznické péče, které s klienty projde celý proces půjčky a dokáže tak vše ještě více zjednodušit a zároveň najít ideální řešení konkrétní situace.

Zonky drží průměrnou úrokovou sazbu úvěru stabilně o jeden až dva procentní body pod bankovním průměrem. Za nižším úrokem stojí především technologie, díky kterým si Zonky drží náskok před velkými institucemi. Zároveň nemusí mít vysoké náklady na pobočky a tisíce zaměstnanců, díky čemuž zákazníci obvykle získají výhodnější nabídku.

Zonky půjčka – stručně a jasně:
 • Typ půjčky: Nebankovní
 • Výše půjčky: Od 20 000 Kč do 750 000 Kč
 • Délka splatnosti: 12 měsíců až 7 let
 • Úroková sazba: 2,99 % až 19,99 % p.a.
 • Způsob sjednání půjčky: Online nebo osobně v Praze, Českých Budějovicích, Chomutově, Liberci, Příbrami a Teplicích
 • Způsob vyplacení půjčky: Bankovní převod
 • Doba převodu: V závislosti na bance klienta (5 minut až 2 pracovní dny)

DŮLEŽITÉ: Zonky je držitelem licence od České národní banky nutné pro provozování činnosti poskytovatele a zprostředkovatele půjček. Česká národní banka kontroluje činnost nejen bank, ale i nebankovních společností jako je právě Zonky.

Chci si půjčit Zonky půjčka krok za krokem:
 • Připravte si dva doklady totožnosti a bankovní výpisy
 • Vyhledejte stránky Zonky.cz
 • Klikněte na “Chci půjčku”
 • Vyplňte osobní údaje
 • Nahrajte doklady
 • Zkontrolujte vyplněnou žádost o půjčku
 • Odešlete žádost
 • Čekejte na nabídku od Zonky
 • Podepište smlouvu pomocí SMS

Po podpisu smlouvy Vám okamžitě pošleme peníze na účet. Poté Vaši půjčku nabídneme investorům, kteří budou vydělávat na úrocích stejně, jako to dělají banky. Je to anonymní a Vaši půjčku to už nijak neovlivní.

Asi nemusíme upozorňovat na to, že o půjčku může žádat pouze plnoletá osoba (věk 18 let a více) a to občan ČR nebo cizince s trvalým pobytem. Jednou z podmínek je také osobní účet u některé z bank fungujících v ČR.

Závěrečné hodnocení

Hledáte-li alternativu ke klasickým bankovním i nebankovním půjčkám, je P2P půjčka od Zonky skvělou volbou. Líbí se nám nejen nízký úrok od 2,99 %, ale také možnost, že úroky jdou přímo lidem místo banky, a ti tak mohou vydělávat. Na to Vám žádná běžná banka nikdy nepřistoupí.

Reprezentativní příklad

Půjčky ve výši 150 000 Kč s úrokovou sazbou 5,99 % p.a., se splatností 60 měsíců, splátkou 2 957 Kč, poslední splátkou 2 951,32 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 7,03 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet zákazníka. Celkem zákazník zaplatí 177 414,32 Kč.

 • Před uzavřením půjčky Vám doporučujeme se seznámit se Zásadami zodpovědného půjčování
 • Chci půjčku od lidí

  V České republice byl v polovině března vyhlášen nouzový stav, jehož cílem je zabránit masivnímu rozšíření nákazy koronaviru (SARS-CoV-2) způsobující nemoc Covid-19. Situace je vážná a není jisté, kdy dojde ke zmírnění omezujících opatření. Banky proto chystají kroky, které by měly pomoci klientům splácející úvěry a hypotéky.

  Zobrazit

  Nebezpečný koronavir, který se šíří světem již několik týdnů, ohrožuje nejen zdraví a životy, ale s ním související opatření budou mít závažný dopad také na běžný život a samozřejmě i ekonomiku. Zejména malí a střední podnikatelé, kteří v důsledku opatření nemohou provozovat svou živnost v plném rozsahu, se bojí krachu.

  Zobrazit

  Zařizujete nový byt a chybí vám pár tisícovek, abyste měli všechno tip-ťop? Nebo vám po rekonstrukci schází nějaký ten obnos, abyste vylepšili stávající podmínky svého domova? A co takhle zvelebit svůj byt nějakým novým kusem nábytku, který je ve vysněné barvě a velikosti, a navíc je na něj teď akční nabídka?

  Zobrazit

  Všechny banky v České republice mají několik základních požadavků, bez kterých půjčky vůbec nevydávají. I pokud je splníte, tak nic není jisté – banky nejdřív na základě různých dat zhodnotí schopnost půjčku splácet a až potom se rozhodne. O jaké všechny požadavky a data jde a jak celý systém funguje, se dozvíte v našem článku.

  Zobrazit

  Najčastější otázky

  Na co si mohu půjčit?

  Zonky poskytuje bezúčelové hotovostní úvěry. To znamená, že si můžete půjčit téměř na cokoliv. Lidé si nejčastěji půjčují na refinancování drahých půjček, vybavení, rekonstrukce domácnosti nebo na nové auto. Můžete si půjčit třeba i na studium, operaci, elektroniku nebo rozjezd vlastního projektu.

  Kolik a na jak dlouho si můžu půjčit?

  Půjčit si můžete od 20 000 do 750 000 Kč na dobu od 12 měsíců až do 7 let. Je jen na Vás, kolik budete chtít měsíčně splácet a na jak dlouho si půjčku vezmete. Minimální částka pro splátku je 500 Kč.

  Mohu si sjednat půjčku/nabídku po telefonu?

  Zonky je online služba, tak poptávku po půjčce vyplníte přes mobilní aplikaci Zonky. Stejně tak se můžete zastavit na jednom z partnerských míst v krajských městech ČR. Jejich seznam najdete na stránkách zonky.cz.

  Mohu si půjčku pojistit?

  Ano, můžete. K půjčce je nabízena služba Zonkyho záchranná vesta – pojištění schopnosti splácet. Informace o pojištění najdete na stránce Zonkyho záchranná vesta. Konkrétní nabídku pojištění dostanete současně s nabídkou půjčky poté, co vyplníte poptávkupoptávku na Zonky.cz

  Jak to funguje s investováním cizích lidí a co se o mně dozví?

  Peníze Vám po podpisu smlouvy pošle přímo Zonky. Poté bude Vaše půjčka vystavena na internetové tržiště, kde do ní mohou lidé investovat. Jsou to lidé jako Vy. Šetří peníze a nechtějí je nechávat na účtu v bance, proto je s radostí půjčují. Údaje o Vás jsou pro investory čistě anonymní. Dozví se pouze typ Vašeho příjmu, přečtou si Váš příběh a zjistí, z jakého kraje pocházíte.

  Komu budu splácet?

  Splácíte pouze Zonky, které Vaši splátku rozdělí mezi investory, kteří se na půjčku složili. Abyste nemuseli každý měsíc na splátku myslet, doporučujeme nastavit si trvalý příkaz.

  Chci si půjčit

  O portálu Půjčky.cz

  Smyslem portálu Půjčky.cz je nabídnout široké spektrum výhodných finančních produktů, o které můžete požádat z pohodlí Vašeho domova. Poskytneme Vám charakteristiku jednotlivých produktů, detailní srovnání finančních podmínek a po vyplnění přehledného formuláře možnost o jednotlivé produkty online zažádat.

  Spolupracujeme pouze se seriózními a zavedenými partnery,
  které pro Vás pečlivě vybíráme. Pomůžeme Vám vybrat nejvýhodnější finanční produkty, které vyřeší Vaši situaci a ušetří Vám tisíce korun i Váš čas.

  Provozovatel portálu

  Společnost Elephant Orchestra, s.r.o. provozuje v České republice a na Slovensku internetové projekty ve spolupráci s významnými společnostmi z finanční oblasti, pojišťovnictví, on-line prodeje produktů a dalších oborů. Cílem projektů Elephant Orchestra je jasnou a srozumitelnou formou prezentovat nabízené produkty a maximálně usnadnit potenciálním zákazníkům výběr vhodného řešení přesně podle jejich potřeb.

  Elephant Orchestra s.r.o.
  Rohanské nábřeží 678/29
  186 00 Praha 8 - Karlín
  IČ: 24294373
  100% garance kvality

  Společnost Elephant Orchestra s.r.o., IČ: 03272974, se sídlem Rohanské nábř. 678/29, 186 00 Praha 8 je zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze, odd. C, vložka 229733.

  Kontaktní email: pujcky.cz@elephant-orchestra.com