Úrok od 2,99 % ROČNĚ

ZONKY - Lidé půjčují lidem
Půjčte si výhodněji než v bance

Chci půjčku od lidí

Základní informace

 • Úrok již od 2,99 % ročně
 • Půjčka na 6 až 84 měsíců
 • Půjčka na cokoliv až 750 000 Kč

Výhody

 • Předčasné splacení zdarma
 • Vše online, žádné písemné smlouvy
 • Poplatek za Zonky půjčku je 2 % z půjčené částky

Užitečné informace

 • Žádné ručení nemovitostí
 • Zadání žádosti (aukce) zdarma

Zonky - půjčka, která je od lidí

Půjčte si od lidí, jako jste Vy, a získejte lepší úrok

Půjčky mezi lidmi jsou nazývány také Peer to peer ve zkratce P2P. Jedná se o zcela odlišný způsob půjčování peněz, než nabízí banky a nebankovní úvěrové společnosti. Lidé si půjčují peníze mezi sebou, aniž by se vzájemně kontaktovali. Prostředníkem je společnost jako Zonky, která spojuje žadatele o půjčku s investory. Hlavní výhodou jsou především nižší úrokové sazby a výhodnější podmínky než u tradičních bankovních a nebankovních půjček.

Jak to funguje? Půjčky mezi lidmi probíhají velice jednoduše. Poptávající vyplní žádost o půjčku. Čím více informaci o sobě a svém projektu uvede, tím větší šanci na získání výhodné půjčky má. Po schválení žádosti Zonky požádá poptávajícího o sepsání krátkého a chytlavého příběhu určeného pro investory.

Žádost o půjčku je následně vystavena po 2 dny na Tržišti, kde ji investoři vidí a mohou zhodnotit, zda je pro ně atraktivní. Jakmile je dosaženo požadované částky, Zonky přepošle peníze na bankovní účet poptávajícího a postará se o další nutné úkony.

Chci půjčku od lidí

Zonky - český představitel P2P půjček

V úvodu jsme si nastínili něco málo o P2P půjčkách. U nás tento moderní způsob půjčování funguje pár let, své příznivce už si ale našel a stále jich přibývá. Půjčky mezi lidmi jsou totiž skvělou možností nejen pro zájemce o půjčku, ale také pro investory. Nefunguje zde totiž žádná banka, ani nebankovní úvěrová společnost. P2P půjčky jsou přece půjčky mezi lidmi.

Nyní k jádru. P2P půjčky vyžadují účast tří stran - investora, zájemce o půjčku a zprostředkovatele. Tímto zprostředkovatelem je v našem případě společnost Zonky, které se stará o vše podstatné kolem. Vyhledává investory a komunikuje s nimi, prověřuje platební morálku zájemců o půjčku a zajišťuje související administrativu včetně smluvních ujednání.

Chci půjčku od lidí

P2P půjčky jsou vyhledávané především jako zajímavý a poměrně bezpečný způsob investování. Zájemcům o půjčku zase nabízí hodně zajímavé podmínky například v podobě úroku již od 2,99 %. Ten vám žádná banka nenabídne.

Zonky půjčka - stručně a jasně:
 • Typ půjčky: Nebankovní
 • Výše půjčky: Od 20 000 Kč do 750 000 Kč
 • Délka splatnosti: 6 měsíců až 7 let
 • Úroková sazba: 2,99 % až 19,99 % p.a.
 • Způsob sjednání půjčky: Online nebo osobně v Praze, Českých Budějovicích, Chomutově, Liberci, Příbrami a Teplicích
 • Způsob vyplacení půjčky: Bankovní převod
 • Doba převodu: Obvykle 1 až 2 dní

DŮLEŽITÉ: Zonky je držitelem licence od České národní banky nutné pro provozování činnosti poskytovatele a zprostředkovatele půjček. Česká národní banka kontroluje činnost nejen bank, ale i nebankovních společností jako je právě Zonky.

Chci půjčku od lidí

Zonky půjčka - výhody a nevýhody

Na trhu s půjčkami funguje společnost Zonky již čtvrtým rokem a úspěšně zprostředkovává půjčky mezi investory a spotřebiteli. Mezi hlavní výhody patří vedle investičního možností a nízkého úroku předem jasné srozumitelné podmínky i nízký poplatek. Nevýhody zaregistrují především ti, kteří mají nižší příjem, negativní platební historii či se nachází uprostřed insolvenčního či exekučního řízení. Zonky půjčka není pro každého.

Výhody:
 • Vyřízení půjčky online
 • Možnost osobního jednání v Praze, Brně a Ostravě
 • Nízký úrok již od 2,99 %
 • Fixní poplatek 2 % z půjčené částky, účtovaný až po schválení půjčky a hrazený v průběhu splátek.
 • Neúčelová půjčka
 • Možnost zvolit si výši splátky
 • Mimořádná splátka a předčasné splacení zdarma
 • Bez ručitele
 • Bez zajištění
Nevýhody:
 • Úroková sazba se může vyšplhat až na 19,99 %
 • Potřebujete potvrzení o příjmu - postačí výpis z bankovního účtu
 • Půjčku nezískají lidé bez stálého příjmu, v insolvenčním či exekučním řízení
Chci půjčku od lidí

Zonky - proces žádosti, důležité doklady a dokumenty

Zonky není krátkodobá půjčka, kterou lze vyřídit za pár minut. Postup je jiný, a tudíž vyřízení půjčky trvá déle. Každý si musí sám zodpovědět otázku, zda se mu získání půjčky s nižším úrokem v takovém případě vyplatí. Na druhou stranu unáhlené žádosti o půjčky nebývají šťastným řešením.

O Zonky půjčku jednoduše zažádáte online na internetu. Použít můžete počítač, notebook, tablet i mobilní telefon. Je-li vám osobní jednání bližší a příjemnější, můžete navštívit kamenné pobočky. Ty se však nachází pouze v Praze, Brně a Ostravě. Vyplnění žádosti vám zabere 10 až 15 minut.

K vyřízení půjčky si připravte:
 • 2 platné osobní doklady - občanský průkaz, cestovní pas, řidičský průkaz, zbrojní průkaz, rodný list atd.
 • doklad o příjmu - stačí výpis z bankovního účtu za poslední tři měsíce
Zonky půjčka krok za krokem:
 1. Připravte si potřebné doklady
 2. Vyhledejte stránky Zonky.cz
 3. Klikněte na “Chci půjčku”
 4. Vyplňte osobní údaje
 5. Nahrajte doklady
 6. Zkontrolujte vyplněnou žádost o půjčku
 7. Odešlete žádost
 8. Čekejte na nabídku od Zonky
 9. Připravte si stručný příběh pro investory
 10. Potvrďte smlouvu
 11. Jakmile se investoři složí, peníze jsou obratem převedeny na váš bankovní účet

Asi nemusíme upozorňovat na to, že o půjčku může žádat pouze plnoletá osoba (věk 18 let a více) a to občan ČR nebo cizince s trvalým pobytem (občan EU nebo Ukrajiny). Jednou z podmínek je také osobní účet u některé z banka fungujících v ČR.

Chci půjčku od lidí

Závěrečné hodnocení

Hledáte-li alternativu ke klasickým bankovním i nebankovním půjčkám, je P2P půjčka od Zonky skvělou volbou. Líbí se nám nejen nízký úrok od 2,99 %, ale také možnost ovlivnit výši úrokové sazby nebo nalákat investory na svérázný osobní příběh. Na to vám žádná normální banka nikdy nepřistoupí.

Zonky rovněž představuje způsob, jak investovat přebytečné finanční prostředky. Pokud se vám doma “válí” tisícovky, nechte je vydělávat. Pomůžete jiným lidem dosáhnout snů a sobě naspoříte peníze třeba na hezčí důchod.

Pochyby může vyvolat otázka, kde se Zonky vlastně vzalo. Nejedná se o žádnou pochybnou společnost, která vznikla z ničeho. V pozadí projektu stojí významná nebankovní společnost Home Credit, člen ještě větší finanční skupiny PPF.

 • Před uzavřením půjčky Vám doporučujeme se seznámit se Zásadami zodpovědného půjčování
 • Chci půjčku od lidí

  Zařizujete nový byt a chybí vám pár tisícovek, abyste měli všechno tip-ťop? Nebo vám po rekonstrukci schází nějaký ten obnos, abyste vylepšili stávající podmínky svého domova? A co takhle zvelebit svůj byt nějakým novým kusem nábytku, který je ve vysněné barvě a velikosti, a navíc je na něj teď akční nabídka?

  Zobrazit

  Všechny banky v České republice mají několik základních požadavků, bez kterých půjčky vůbec nevydávají. I pokud je splníte, tak nic není jisté – banky nejdřív na základě různých dat zhodnotí schopnost půjčku splácet a až potom se rozhodne. O jaké všechny požadavky a data jde a jak celý systém funguje, se dozvíte v našem článku.

  Zobrazit

  Nepoctivých poskytovatelů půjček díky nové legislativě ubývá. Někteří se však drží nad vodou a prostřednictvím osvědčených triků udávají neférové půjčky. Nejvíce se jim daří u lidí s nižší finanční gramotností. Známe jejich fígle a vím, jak se rizikovým půjčkám vyhnout obloukem.

  Zobrazit

  Co všechno jsou lidé ochotní udělat pro to, aby získali sebemenší slevu? Nebojí se sdělovat podrobnosti ze svého osobního života, detaily o životním stylu či dokonce uvést svou polohu. Není to příliš riskantní? Stojí to za to?

  Zobrazit

  Zonky a nejčastější FAQ

  V čem se Zonky liší od bankovních půjček?

  Je to jednoduché. V bance vám půjčí přímo banka. Zonky vám nabízí půjčku od obyčejných lidí. Na vaši půjčku se složí více investorů, půjčku však splácíte na jeden účet Zonky, které se postará o rozdělení splátky investorům ve správném poměru.

  Musím uvést do žádost účel půjčky?

  Ne. Půjčka od Zonky je neúčelová a je pouze vaše věc, na co ji použijete. Zonky se vás na účel ptát nebude. Je ale obvykle, že důvod zájemci uvádí ve svém příběhu, aby zaujali více investorů. Není to ale povinnost.

  Jak mohu o půjčku zažádat?

  Nejjednodušší a nejrychlejší je vyplnění online žádosti na Zonky.cz. Pobočky, kde lze žádost vyřídit osobně, jsou pouze tři - v Praze, Brně a Ostravě. Není-li vám cokoliv jasné, zavolejte na linku zákaznického centra.

  Podle čeho je určován úrok?

  U Zonky můžete získat úrok 2,99 % až 19,99 %. Výši úroku ovlivňuje celá řada kritérií, jako je výše příjmu, platební historie, záznamy v registrech atd. Dobře nepůsobí, máte-li nesplacené závazky nebo pozdě platíte splátky.

  Je možné usmlouvat nižší úrok?

  Ano. Pokud se vám nabídnutý úrok bude zdát příliš vysoký, můžete zavolat na Zonky a zkusit sazbu usmlouvat.

  Jsem nezaměstnaný, mohu požádat o půjčku?

  Bohužel. Zonky půjčka je určena pouze pro osoby se stálým a pravidelným příjmem. K žádosti je nutné připojit alespoň výpis z bankovního účtu za poslední tři měsíce.

  Kam budu posílat splátku, když budu dlužit více investorům najednou?

  Není to tak složité. Splátku budete posílat na jeden účet do Zonky. Správné rozdělení splátky investorům už má na starosti Zonky.

  Chci půjčku od lidí

  O portálu Půjčky.cz

  Smyslem portálu Půjčky.cz je nabídnout široké spektrum výhodných finančních produktů, o které můžete požádat z pohodlí Vašeho domova. Poskytneme Vám charakteristiku jednotlivých produktů, detailní srovnání finančních podmínek a po vyplnění přehledného formuláře možnost o jednotlivé produkty online zažádat.

  Spolupracujeme pouze se seriózními a zavedenými partnery,
  které pro Vás pečlivě vybíráme. Pomůžeme Vám vybrat nejvýhodnější finanční produkty, které vyřeší Vaši situaci a ušetří Vám tisíce korun i Váš čas.

  Provozovatel portálu

  Společnost Elephant Orchestra, s.r.o. provozuje v České republice a na Slovensku internetové projekty ve spolupráci s významnými společnostmi z finanční oblasti, pojišťovnictví, on-line prodeje produktů a dalších oborů. Cílem projektů Elephant Orchestra je jasnou a srozumitelnou formou prezentovat nabízené produkty a maximálně usnadnit potenciálním zákazníkům výběr vhodného řešení přesně podle jejich potřeb.

  Elephant Orchestra s.r.o.
  Rohanské nábřeží 678/29
  186 00 Praha 8 - Karlín
  IČ: 24294373
  100% garance kvality

  Společnost Elephant Orchestra s.r.o., IČ: 03272974, se sídlem Rohanské nábř. 678/29, 186 00 Praha 8 je zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze, odd. C, vložka 229733.

  Kontaktní email: pujcky.cz@elephant-orchestra.com