Aktuality

Nečekané výdaje pomůže vyřešit rychlá půjčka

V dnešní době se množí případy, kdy je na nic netušící osobu založen účet v bance nebo si cizí osoba vezme půjčku pod něčí identitou. Myslíte, že je to nemožné?

Ne každý si může dovolit vytvořit dostatečnou finanční rezervu, která by pokryla občasné nečekané výdaje. Nižší příjmy a vysoké náklady na domácnost mají za následek život od výplaty k výplatě. Co však dělat, když je nutné zaplatit nedoplatek za energie či opravu domácího spotřebiče? Pomoci Vám může právě rychlá půjčka, kterou snadno vyřídíte online.

Už dávno nemusí být sjednání půjčky komplikované a v některých případech dokonce nemožné. To platí zejména pro nebankovní půjčky o výši pár tisíc korun. Tyto půjčky je možné vyřídit během pár hodin, aniž by Vás čekala složitá byrokracie a dlouhé návštěvy ve Vaší bance, která může Vaši žádost o půjčku velmi snadno smést ze stolu.

Rychlá půjčka téměř pro každého

Je samozřejmé, že ani tyto půjčky nejsou určeny pro všechny. I v případě rychlých půjček je nutné splnit podmínky, které však nejsou zdaleka tak přísné jako v případě běžných bankovních půjček. Půjčit si sice mohou i studenti, ženy na mateřské dovolené, důchodci či začínající podnikatelé, ale i ti musí mít prokazatelný příjem, aby dokázali, že mohou půjčku bez problémů splácet.

Osoba, která je trvale zadlužená a své závazky nesplácí, i v případě rychlé půjčky narazí. Rychlé půjčky jsou pro lidi, kteří ví, že půjčku mají z čeho splácet, ale přitom nesplňují podmínky bank. I nebankovní společnosti chtějí mít jistotu, že své peníze dostanou zpět. Proto je velmi důležité zvážit, zda na půjčku vůbec máte. Podle svých možností si snadno vyberete odpovídající půjčku.

Půjčku řádně splácejte a problémů se nedočkáte

Ať už si půjčíte 100 tisíc nebo 2 tisíce korun, půjčku je třeba splácet dle dohodnutých podmínek. Jedině také se vyhnete problémům, které Vás v případě nesplácení půjčky budou čekat. Pokuty za nesplácení jsou vysoké a půjčka by se Vám v takovém případě mohla výrazně prodražit. Nesplácením závazků si zajistíte maximálně to, že Vám v budoucnu žádná společnost půjčku neposkytne.

Všechny banky v České republice mají několik základních požadavků, bez kterých půjčky vůbec nevydávají. I pokud je splníte, tak nic není jisté – banky nejdřív na základě různých dat zhodnotí schopnost půjčku splácet a až potom se rozhodne. O jaké všechny požadavky a data jde a jak celý systém funguje, se dozvíte v našem článku.

Zobrazit

Nepoctivých poskytovatelů půjček díky nové legislativě ubývá. Někteří se však drží nad vodou a prostřednictvím osvědčených triků udávají neférové půjčky. Nejvíce se jim daří u lidí s nižší finanční gramotností. Známe jejich fígle a vím, jak se rizikovým půjčkám vyhnout obloukem.

Zobrazit

Co všechno jsou lidé ochotní udělat pro to, aby získali sebemenší slevu? Nebojí se sdělovat podrobnosti ze svého osobního života, detaily o životním stylu či dokonce uvést svou polohu. Není to příliš riskantní? Stojí to za to?

Zobrazit

Splácení půjčky není žádný zlozvyk, za který by se měl člověk hned stydět. Vážný problém nastává teprve tehdy, zatěžuje-li splácení půjčky rozpočet přespříliš. V momentě, kdy se nedostává peněz na další splátku, je třeba začít urychleně jednat.

Zobrazit

Dnes je běžné půjčovat si téměř na cokoliv. Banky si toho jsou vědomy, a proto mimo půjček nabízí i jiné služby včetně pojištění schopnosti splácet. Při ztrátě práce nebo úrazu se takové pojištění rozhodně hodí, nicméně si dávejte pozor na pročtení všech podmínek – není pojištění jako pojištění.

Zobrazit

Peníze jsou téma, o kterém se tolik nemluví, ale řeší ho téměř každý. Ve chvíli, kdy peníze nestačí, vyvstává otázka, co dál? Co dělat v situaci, kdy náhle potřebujete finanční prostředky a úspory nemáte? Půjčit? Nepůjčit? A jak poznat, že je půjčka (ne)správné řešení?

Zobrazit

V lednu 2019 poslanecká sněmovna schválila novelu insolvenčního zákona, která začne platit od letošního léta. Lidé, kteří se nachází v úpadku nebo jim hrozí, by si měli polepšit. Podmínky pro oddlužení se zmírní a zvedla se tzv. nezabavitelná částka, kterou si dlužník v insolvenci smí ponechat.

Zobrazit

Registry jsou důležitou součástí procesu při poptávce po půjčce. Je to dáno zákonem i pro získání informací, na jejichž základě se solidní bankovní i nebankovní společnosti rozhodují o výši úrokové sazby.

Zobrazit
Všechny aktuality