Aktuality

Potřebuje Váš pes či kočka drahou operaci? Vezměte si úvěr

V České republice je chov domácích mazlíčků velmi oblíbený. Registrováno je v současné době zhruba 2 miliony psů a 1 milion koček. Podle statistik chová pejska každá pátá domácnost a kočku každá desátá domácnost. Mnozí majitelé svým pejskům dopřávají opravdu hodně a měsíčně za ně utratí až tisíce korun.

Chov psů a koček je populární nejen u nás, ale i v ostatních v evropských zemích. V celé Evropské unii je více než 197 milionů chovaných psích mazlíčků. Podrobná čísla uvádí asociace FIDIAF. Mezi největší oblíbence psů patří Rumunsko (45 procent), Česko (41 procent), Polska (37 procent ) a Litva (36 procent), kde psi převládají nad kočkami. Kočky milují domácnosti v Lotyšsku (40 procent) a Maďarsku (36 procent). Kočky rovněž upřednostňují Rakušané, Švýcaři a Norové.

Češi dávají svým mazlíčků “první poslední”

Je jedno, zda se jedná o psa či kočku, jejich majitelé je berou za regulerní členy domácnosti, a podle toho se k nim chovají. Někteří majitelé dokonce svého mazlíčka upřednostňují před sebou. Není divu, že je takový pes vyjde i na tisíce korun měsíčně. Pokud se k tomu přidají náklady za drahé veterinární ošetření či operaci, musí si majitel dokonce vzít půjčku.

„Důvod je zřejmý. Většina doma chovaných zvířat nás přijímá a má ráda takové, jací jsme. Mohou být, a často také jsou, náhražkou plnohodnotných mezilidských vztahů," uvedl Rudolf Desenský, uznávaný praktik v oboru psychologie psů, behaviorismu a poruch chování se specializací na výuku lidí v převýchově psů.

Ono i samotné pořízení “papírového” zvířete nestojí zrovna málo peněz a cena za štěně se pohybuje i v řádu několika desítek tisíc korun. „Díky úvěru jsem mohla odkoupit zraněného závodního koně a zaplatil mu léčbu,“ říká paní Věra ze Šumperka. Paní Dana se svěřila, že si půjčku vzala na operaci svého psa, aby mohl opět běhat a neochrnul.

Vysoké náklady souvisejí tedy i s veterinárním ošetřením. Nejdražší jsou přitom náročné operace, které opět mohu vyjít i na několik tisíc korun. “Operace domácích mazlíčků se pohybují od pár tisíc korun za jednoduché zákroky až po složité operace, které se mohou vyšplhat na desítky tisíc korun,” říká Jan Čučka, lékař veterinární kliniky Zvířecí doktor v Kladně.

Podle průzkumu úvěrové společnosti Fair Credit si lidé v těchto případech berou běžný spotřebitelský úvěr. “Evidujeme nárůst účelových půjček, zejména pak na úhradu náročných operací domácích mazlíčků. V letošním roce jsme již poskytli o více jak 30 procent více půjček, než za stejné období v loňském roce. Víme, jak je důležitá okamžitá pomoc a snažíme se zákazníkům po schválení všech dokumentů vyplatit peníze ještě tentýž den,” říká Tomáš Konvička, MBA, obchodní ředitel společnosti Fair Credit.

Řešením je pojištění

Vysoké náklady je možné omezit sjednáním odpovídajícího pojištění. Zvířecí pojišťovna sice neexistuje, ale stále více českých pojišťoven nabízí speciální pojištění domácích mazlíčků pro případ úrazu či nemoci. Standardně toto pojištění pokrývá všechny nezbytné veterinární náklady, úhyn zvířete, případně i škodu způsobenou třetí osobě.

Samostatné pojištění psů a koček nabízí například Česká pojišťovna (Mazlíček), Česká podnikatelská pojišťovna (HAFAN) či Slavia pojišťovna (Pejsek a kočička). Některé pojišťovny nabízí pojištění domácích mazlíčků v rámci pojištění domácnosti (např. ČSOB Pojišťovna, Kooperativa pojišťovna či Hasičská vzájemná pojišťovna.

TIP: Potřebuje Váš pes či kočka drahou operaci? Vezměte si výhodnou půjčku na Půjčky.cz a dopřejte svému mazlíčkovi pevné zdraví.

Štítky: pojištění domácích mazlíčků | pojištění psů a koček | porovnání půjček | půjčka na operaci | půjčky online | spotřebitelské půjčky

Všechny banky v České republice mají několik základních požadavků, bez kterých půjčky vůbec nevydávají. I pokud je splníte, tak nic není jisté – banky nejdřív na základě různých dat zhodnotí schopnost půjčku splácet a až potom se rozhodne. O jaké všechny požadavky a data jde a jak celý systém funguje, se dozvíte v našem článku.

Zobrazit

Nepoctivých poskytovatelů půjček díky nové legislativě ubývá. Někteří se však drží nad vodou a prostřednictvím osvědčených triků udávají neférové půjčky. Nejvíce se jim daří u lidí s nižší finanční gramotností. Známe jejich fígle a vím, jak se rizikovým půjčkám vyhnout obloukem.

Zobrazit

Co všechno jsou lidé ochotní udělat pro to, aby získali sebemenší slevu? Nebojí se sdělovat podrobnosti ze svého osobního života, detaily o životním stylu či dokonce uvést svou polohu. Není to příliš riskantní? Stojí to za to?

Zobrazit

Splácení půjčky není žádný zlozvyk, za který by se měl člověk hned stydět. Vážný problém nastává teprve tehdy, zatěžuje-li splácení půjčky rozpočet přespříliš. V momentě, kdy se nedostává peněz na další splátku, je třeba začít urychleně jednat.

Zobrazit

Dnes je běžné půjčovat si téměř na cokoliv. Banky si toho jsou vědomy, a proto mimo půjček nabízí i jiné služby včetně pojištění schopnosti splácet. Při ztrátě práce nebo úrazu se takové pojištění rozhodně hodí, nicméně si dávejte pozor na pročtení všech podmínek – není pojištění jako pojištění.

Zobrazit

Peníze jsou téma, o kterém se tolik nemluví, ale řeší ho téměř každý. Ve chvíli, kdy peníze nestačí, vyvstává otázka, co dál? Co dělat v situaci, kdy náhle potřebujete finanční prostředky a úspory nemáte? Půjčit? Nepůjčit? A jak poznat, že je půjčka (ne)správné řešení?

Zobrazit

V lednu 2019 poslanecká sněmovna schválila novelu insolvenčního zákona, která začne platit od letošního léta. Lidé, kteří se nachází v úpadku nebo jim hrozí, by si měli polepšit. Podmínky pro oddlužení se zmírní a zvedla se tzv. nezabavitelná částka, kterou si dlužník v insolvenci smí ponechat.

Zobrazit

Registry jsou důležitou součástí procesu při poptávce po půjčce. Je to dáno zákonem i pro získání informací, na jejichž základě se solidní bankovní i nebankovní společnosti rozhodují o výši úrokové sazby.

Zobrazit
Všechny aktuality