Aktuality

Chcete si půjčit výhodně a bezpečně? Srovnáním půjček online ušetříte i tisíce korun

Vzít si úvěr nutně neznamená spadnout do dluhového kolotoče. Stačí se k otázce výběru půjčky postavit zodpovědně a neponechávat ho náhodě. Proč by součástí správného výběru mělo být srovnání více půjček mezi sebou?

Současná nabídka půjček je pestrá. Vybírat můžete mezi bankovními a nebankovními půjčkami. Podmínky jednotlivých nabídek se liší, mnohdy velmi zásadně. Porovnání vám umožní se snáze zorientovat na úvěrovém trhu a rozeznat výhodné podmínky od těch nevýhodných nebo vyloženě rizikových. Vědět byste měli, na co se zaměřit a na co dávat obzvláště velký pozor.

Jaké výhody přináší srovnání půjček online

Poskytovatelé a zprostředkovatelé úvěrů jsou povinni zveřejňovat důležité údaje o půjčkách. Tak je to samozřejmě správně, nicméně přečíst vše a srovnat si veškeré podmínky svépomocí je náročné na čas a pozornost. Nemluvě o tom, že i seriózní instituce zdůrazňují primárně výhody a na nevýhody a sankce příliš neupozorňují.

Díky online srovnávači půjček rychle zjistíte, jak si nabízené půjčky vedou v porovnání nejdůležitějších parametrů, mezi něž patří úroková sazba a poplatky. Veškeré náklady na půjčku by měla zahrnovat hodnota RPSN, která představuje hlavní ukazatel výhodnosti porovnávaných úvěrů.

Díky porovnání půjček online je hned patrné, které z nabídek mají lepší úrok a nižší poplatky. Stejně tak okamžitě odhalíte nevýhodnou a rizikovou půjčku, která je až nesmyslně drahá.

Na co se při výběru úvěru zaměřit a na co dát pozor

Srovnání půjček online je praktický pomocník, který vám pomůže najít výhodnou, ověřenou a bezpečnou půjčku. Zodpovědné zadlužování však zahrnuje i předchozí uvážení, na co si vlastně půjčujete a kolik potřebujete. Správně zvolená půjčka s rozumně nastaveným splácením nesmí výrazně ovlivnit váš běžný rozpočet.

Při hledání vhodné půjčky proto sledujte také její výši, účel a dobu splatnosti. Mnohdy je bezpečnější delší splácení i přesto, že ve výsledku zaplatíte o něco více. Vyhnete se však finančním potížím během splácení.

Nakonec byste měli pozornost věnovat smlouvě, která by měla být srozumitelná i pro úplného laika. Všímejte si částí věnovaným ostatním podmínkám, jako jsou sankce v případě prodlení se splácením a dalších.

Nepřehledné a nesrozumitelné smlouvy nepodepisujte. Stejně tak zvyšte pozornost, pokud na vás poskytovatel vyvíjí tlak na rychlý podpis smlouvy nebo vám odmítne poskytnout čas na její prostudování. To nikdy nevěstí nic dobrého.

Více o tom, na co si dát pozor u spotřebitelských úvěrů, se dočtete v našem článku.

Do péče o psy a kočky je třeba zahrnout i zdravotní péči v případě nemoci či úrazu. Taková operace spolu s dalšími náklady na léčbu však může vyšplhat i na desetitisíce korun. Z čeho ji majitelé domácích mazlíčků zaplatí? Má smysl si vzít půjčku nebo existuje jiné lepší řešení, například pojištění?

Zobrazit

Poskytovatelé úvěrů si na základě informací z registrů dlužníků snadno ověří úvěruschopnost nových žadatelů. Půjčku by správně měli poskytnout jen těm, kteří ji prokazatelně zvládnou splácet. Žadatele zase registry chrání před lehkomyslným jednáním a nekontrolovaným předlužením. Jak přesně fungují?

Zobrazit

Půjčka představuje možnost, jak rychle získat prostředky na cokoliv, zároveň se však jedná o závazek, který jste povinni vrátit za sjednaných podmínek. O tom, na kolik vás splácení úvěru zatíží, rozhodne už váš přístup k výběru půjčky. Jaký postup lze považovat za zodpovědný a bezpečný?

Zobrazit

Odborníci přes osobní finance před rychlými půjčkami spíše varují. Rychlé vyřízení totiž bývá cenou za méně výhodné podmínky. Najde se ale několik situací, s jejichž řešením vám tento typ půjčky může pomoci. Platí to ale pouze v případě, že striktně dodržíte zásady bezpečného půjčování.

Zobrazit

Bonus za řádné splácení půjčky začala jako první nabízet Air Bank v roce 2012. Brzy se přidaly i některé další banky. Klienti mohli získat finanční odměnu či jiné benefity jenom za to, že budou sjednané půjčky splácet dle dohodnutých podmínek. Jak je to s odměnou za včasné splácení o 11 let později?

Zobrazit

Podstatná většina českých domácností považuje půjčky na dovolenou za špatný důvod, proč se zadlužit. Cíl i náplň dovolené raději přizpůsobí tomu, co si jsou schopni zaplatit z vlastních úspor. Proč se půjčky na dovolenou obecně nedoporučují?

Zobrazit

Lichva se od nepaměti používá pro označení půjčování peněz za nepřiměřeně vysoký úrok. Abyste při výběru půjčky neskončili na mizině a s nesplatitelnými dluhy na krku navíc, naučte se lichvu a podvodné půjčky odhalit včas.

Zobrazit

Nejčastěji se na splátky kupuje elektronika a domácí spotřebiče. Když se rozbijí a na nákup nových nestačí úspory, jeví se tato možnost jako ideální. Jak nákupy na splátky fungují, kdy se vyplatí a na co dát pozor?

Zobrazit
Všechny aktuality