Aktuality

Japonská půjčka: Nejlépe hodnocený mikroúvěr

V létě se na českém trhu s mikropůjčkami nebo také půjčkami před výplatou objevila novinkou v podobě Japonské půjčku. Nabízí ji Home Credit, který se chce odlišit od ostatních méně výhodných půjček. Odborníky i širokou veřejností je hodnocena velmi pozitivně. Je totiž nejlevnější.

Japonská půjčka spadá do kategorie půjček před výplatou ve výši do 4 999 korun. Za každou půjčku zaplatí zákazník pouze 33 korun, což je v porovnání s ostatními půjčku velmi nízký poplatek.

Chytrý systém odhalí rizikové klienty během minuty

Proces schvalování je velmi snadný, ale přitom jej nelze snadno obejít. O půjčku lze sice žádat online, ale systém je natolik propracovaný, že dokáže odhalit rizikové klienty. Systém je propojený s registrem dlužníků Solus a zároveň využívá veřejně přístupných dat.

Kromě toho, že okamžitě odhalí klienty, které mají potíže se splácením svých dluhů, bere v potaz možnost použití kradeného či cizího občanského průkazu. Veškerá data se propojí po zaslání jedné koruny z účtu zájemce o půjčku. Jakmile jediný údaj nesedí nebo je klient příliš rizikoví, žádost o půjčku je obratem zamítnuta.

Žádost o půjčku je přitom více než snadná. Zájemce vyplní základní údaje do online formuláře. Jedná se o jméno, příjmení, e-mail,  telefonní číslo, trvalou adresu, rodné číslo, místo narození, číslo občanského průkaz, platnost občanského průkazu, zdroj příjmu a státní příslušnost. Během 60 sekund je žádost posouzená. Zájemci přijde zpráva, která může obsahovat tři možnosti - schváleno na 100 procent, schváleno částečně a zamítnuto.

Peníze do druhého dne nebo ihned za poplatek

Pokud je žádost o půjčku schválená, zájemci se objeví návrh smlouvy na webu a zároveň mu dorazí na jeho e-mail. Pokud zájemce s návrhem smlouvy souhlasí, potvrdí ji prostřednictvím zaslaného SMS kódu. Následuje ověření identity tím, že klient odešle ze svého bankovního účtu jednu korun na účet Home Credit. Tímto krokem je uzavřena smlouva o půjčce.

Peníze může klient obdržet ve standardní lhůtě do druhého pracovního dne nebo expresně do deseti minut. Druhá možnost je však za poplatek ve výši 199 korun a je možná pouze v případě, že má zákazník stejný účet u některé z bank, se kterými má Home Credit sjednáno rychlé odesílání peněz.

Infobox: Příklad Japonské půjčky

Zákazník si chce půjčit 4 999 korun. Jeho žádost je schválena a potvrzena SMS kódem. Zvolí expres platbu. V takovém případě uhradí poplatek 33 korun pětkrát (tj. 165 korun) a poplatek za expresní platbu ve výši 199 korun. Jelikož má peníze u partnerské banky, obdrží peníze během deseti minut. Za půjčku zaplatí celkem 5 364 korun. Půjčku však musí splatit v průběhu 30 dní. Vychází-li den splatnosti na víkend či státní svátek, má jeden den navíc k dobru. Půjčku lze splatit pouze z účtu, na který byly peníze zaslány.

Sankce za pozdní platby zákazníky nezruinují

Nejvíce kritizované bývají u půjček před výplatou nepřiměřeně vysoké sankce. Ani to se však Japonské půjčky netýká. Sankce účtované za pozdní platby jsou nízké a dávají dlužníkům šanci dluh uhradit bez neúměrně rostoucí finanční zátěže a hrozícího rizika dluhové pasti.

Poplatek za pozdní splátku činí 49 korun za každou půjčenou tisícikorunu a splatnost půjčky lze odložit nejvýše 5krát, tedy o 150 dní. Klient však musí zaplatit alespoň 20 procent z půjčené částky (např. 200 korun za půjčených 1 000 korun). Pokud dlužník neuhradí půjčku ani pěti odkladech, má možnost získat ještě tři termíny. Za poplatek 79 korun za každou tisícikorunu musí dluh uhradit do 15 dnů. Pokud tak neučiní, může Home Credit případ před k soudnímu řízení.

Infobox 2: Výhody versus nevýhody

+ nejlevnější půjčka na trhu
+ jasná pravidla
+ nízký poplatek
+ spory řeší soudce nikoliv rozhodce

- poplatek 199 korun za expresní platbu
- expresní platba je možná pouze vybraných bank
- půjčku lze splatit pouze z účtu, na který byly peníze poslány
- peníze nelze předat v hotovosti

TIP: Sjednejte si nejvýhodnější půjčku na trhu na Půjčky.cz a vyhněte se všem nesnázím se splácením nevýhodné půjčky!

Štítky: bezhotovostní půjčky | Japonská půjčka | Levné půjčky | nejlevnější půjčka na trhu | porovnání půjčky před výplatou | půjčky před výplatou

Když člověk nutně potřebuje peníze, často jeho racionální pohled mizí v návalech emocí a občas i zoufalství. Nikdo rozhodně nechce nikde dlužit, a když už se odhodláte k půjčce, je bezpodmínečně nutné nejednat zkratkovitě a nenechat se chytit do pasti, kterou na vás líčí podvodní poskytovatelé půjček.

Zobrazit

Rychlá půjčka před výplatou by měla být v každém ohledu pečlivě promyšlená, což je při náhlém nedostatku peněz a spěchu dost obtížné. Situace na trhu s mikropůjčkami se sice dává do pohybu a podvodné společnosti jsou na ústupu, jenže mnoho kontroverzních praktik i nadále zůstává zakořeněno v nebankovních společnostech.

Zobrazit

Japonská půjčka vystupuje na trhu s mikropůjčkami nebo také půjčkami před výplatou, již jeden rok. Jedná se tedy o stabilní, vyzkoušený produkt, který nabízí jedna z největších společností na trhu nebankovních úvěrů, Home Credit. Od jiných nebankovních úvěrů se právě Japonská půjčka liší svou rychlostí, bezpečností a nízkými poplatky.

Zobrazit

Počet Čechů, kteří si vzali krátkodobou půjčku a nezvládají ji splácet, se za poslední rok zvýšil o 12 procent. Celkem se jedná o 305 tisíc osob. Tomuto trendu se snaží zamezit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Nově si bude moci vzít půjčku jen ten, kdo bude mít na splátku dostatek peněz.

Zobrazit

Občas se stane, že nutně potřebujete pár tisíc a zrovna u sebe nemáte tolik, případně si nemůžete dovolit v tu chvíli své finance použít. Mnoho lidí se rozhodne pro takzvanou rychlou půjčku před výplatou. Jedná se o krátkodobou půjčku, která je charakteristická tím, že je splatná do 30 dnů a jedná se o menší finanční obnosy, většinou do 10 000 Kč.

Zobrazit

Půjčka před výplatou, nebo také „rychlá půjčka“, je pro mnoho lidí efektivní volbou jak snadno a rychle získat pár tisíc v případě, že je potřebují okamžitě. Načerpání peněz na účet je pak otázka jednoho hovoru, občas i jedné SMS. Základem je, že půjčku musíte splatit většinou do 30 dnů.

Zobrazit

Před pár lety se na českém trhu objevily krátkodobé půjčky a velice rychle se ujaly. Půjčování malých částek na pár dnů až týdnů je však prospěšné především pro jejich poskytovatele, kteří na krátkodobých půjčkách vydělávají nemálo peněz. Pro dlužníky tyto půjčky skýtají spíše velké riziko.

Zobrazit

Dlouhodobé nesplácení půjčky či více půjček je jedním z důvodů, jak se dostat na seznam v některém z registru dlužníků. Jejich fungování nově upravuje novela zákona o ochraně spotřebitele, která vešla v platnost na konci loňského roku. Novela nyní stanovuje, jak může registr pracovat s osobními údaji.

Zobrazit
Všechny aktuality