Aktuality

Oddlužovací společnosti - pomoc nebo cesta k exekuci?

Platíte každý měsíc několik splátek? Máte dluhy, které nezvládáte splácet? Je vaše poštovní schránka plná upomínek, žalob a exekucí od věřitelů? Přestaňte si zoufat. Pomůžeme vám vaši situaci vyřešit jednou pro vždy. Nepotřebujete ručitele ani nemovitost. Zavolejte nám. Jsme vaše šance oddlužovací společnost.

Trh s půjčkami je přesycený. Půjčky nabízí téměř každý každému a všichni jedním hlasem tvrdí, že právě jejich půjčky jsou nejvýhodnější a nejlevnější. Konkurenční společnosti mezi sebou vedou zarputilý boj o klienty. O všechny potencionální klienty. Nebankovní společnosti doslova sáhnou po každém, kdo o půjčku projeví sebemenší zájem. Do jejích sítí se dostanou i tací, u kterých je na první pohled zřejmé, že na půjčku nebudou mít dost peněz.

Lidé, kteří jsou finančně zodpovědní a gramotní se do finančních problémů zpravidla nedostanou. Rizikoví jsou především lidé, kteří neoplývají vysokými příjmy ani vzděláním. Těmto lidem chybí základní finanční znalosti a snadno se nechají oklamat. Ať už v důsledku vlastního chybného rozhodnutí nebo jako oběť podvodné firmy končí v dluhové pasti, ze které nenachází cestu ven. Na scénu přichází hvězda v podobě oddlužovací společnosti.

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají

Hned v úvodu jsme si uvedli vcelku typické znění inzerátů, prostřednictvím kterých oddlužovací společnosti nabízí své služby. Stačí se podívat kolem a na podobné inzeráty a letáky narazíte všude. V novinách, na internetu, na zastávkách MHD, na zábradlí i na každém sloupu. Některé společnosti působí důvěryhodně od prvního dojmu, jiné se naopak tváří velice znale a sofistikovaně. Kde se nachází pravda? Lze oddlužovacím společnostem důvěřovat nebo je lepší se jim vyhnout obloukem?

Oddlužovací společnosti slibují pomoc všem dlužníkům. Jejich nabídky zní velice rozumně a jednoduše. Nabízí jim individuální přístup, finanční analýzu, převzetí dluhů a splátkový kalendář. Tvrdí, že mají dobré vztahy s věřiteli, u kterých dokáží nastavit lepší podmínky. Jejich lákavé sliby se však mohou lehce proměnit v plané řeči, a dlužníkovi situaci ještě více zhorší. Za své služby si samozřejmě neváhají naúčtovat nemalé peníze.

Dnes ani kuře nehrabe zadarmo. A oddlužovací společnosti už vůbec ne

Oddlužovací společnosti nejsou přece žádná charita a své služby rozhodně nenabízí zadarmo. Na počátku dlužníka čeká vstupní poplatek ve výši 5 000 až 15 000 korun za individuální finanční analýzu a vytvoření splátkového kalendáře. Následuje provize z každé uhrazené měsíční splátky, která může činit až 20 %! Nechybí ani sankce, pokud klient poruší smlouvu. Přitom však klientovi nenabídnou žádnou garanci splnění cílů.

Solidní společnost poznáte podle toho, že si nechá zaplatit až poté, co dosáhne slibovaného úspěchu. „Z mého pohledu jsou mnohem důvěryhodnější společnosti, které si za své služby nechají zaplatit, až když dané řešení, které klientovi navrhují, zrealizují. Společnost je tím motivovaná své sliby dovést do konce a o klienta se postarat. Rozhodně bych se obloukem vyhýbal společnostem, které vás nutí komunikovat přes zpoplatněná telefonní čísla. Pokud si s vámi nejsou ochotny domluvit osobní setkání, abyste vaši situaci mohli v klidu probrat, raději takovou společnost doporučuji obejít obloukem,“ vysvětluje Michal Flachs ze společnosti FM community, která se touto problematikou zabývá.

Nestrkejte před problémy hlavu do písku

Do problémů se může dostat každý a nemá smysl plakat nad již rozlitým mlékem. Nepořádek je třeba uklidit. Pokud nemáte důvěru v oddlužovací společnosti, vyzkoušejte bezplatné dluhové a právní poradny, jako je například Člověk v tísni. Působí v nich školení a zkušení odborníci, kterým nechybí potřebná dávka porozumění a empatie, a kteří vás dokáží nasměrovat, jak daný problém vyřešit. Poradí vám, aniž by po vás chtěli jakékoliv peníze předem. Co je však důležité, na co je třeba myslet ihned, je problémy řešit včas.

TIP: Trápí vás dluhy? Sledujte stránky Půjčky.cz. V sekci osobní finance na vás čekají užitečné informace. Navíc si zde můžete porovnat bezpečné půjčky od ověřených poskytovatelů.

Štítky: bezplatné dluhové a právní poradny | dluhová past | kolik stojí oddlužení | kolik stojí oddlužovací společnost | oddlužení | oddlužovací společnosti

Poprvé do roku 2008 se Česká národní banka odvážila sáhnout na úrokové sazby směrem vzhůru. Tzv. základní úrokovou sazbu, která má mimo jiné vliv i na úrokové sazby spotřebitelských půjček a hypoték, zvýšila o 0,2 % na nových 0,25 %. Znamená to, že zájemce o půjčky čekají opět dražší půjčky?

Zobrazit

Chodíte každý den do práce a těšíte se na velký den, kterým je výplata? Važte si nejen své práce, ale i peněz, které za ní dostáváte. Budete-li o vydělané peníze pečovat s rozmyslem, nebudete se muset nikdy strachovat o svou budoucnost. Pomůže vám desatero spotřebitele, které platí pro spoření, investování i půjčování peněz.

Zobrazit

Češi si půjčují na bydlení a vybavení domácnosti, na auta, elektroniku, ale i na dovolené či drahé dárky. Zatímco někteří své dluhy splácí bez problémů, jiní propadají hlouběji do dluhové spirály, ze které není cesty ven. Podle odborníků je příčinou nízká finanční gramotnost.

Zobrazit

Život na dluh považuje za normální 85 procent Čechů. Díky půjčkám si mohou koupit vlastní byt, vybavit si domácnost, pořídit si nové auto i exotickou dovolenou. Vše je v pořádku, dokud se nedostanou do problémů se splácením. Stačí pár neuhrazených splátek a rázem se ocitnou na seznamu dlužníků.

Zobrazit

Dostat se do dluhů, z nichž není snadná cesta ven, je více než snadné. Stačí pár lehkomyslných půjček, dlouhodobá nemoc či náhlá ztráta zaměstnání a kolotoč dluhů se rozjede na plné obrátky. Jedním z možných řešení, jak se zbavit nekonečných dluhů, je osobní bankrot.

Zobrazit

V současné době si může v České republice založit bankovní účet občan ČR nebo cizinec s trvalým pobytem. Evropská unie nyní pracuje na nové evropské směrnici, na základě které si bude moci základní bankovní účet založit každý, kdo pobývá v Česku legálně a to včetně zájemců o azyl.

Zobrazit

Bankovní účty zdarma se pomalu a jistě stávají běžnou bankovní službou. To je sice dobrá zpráva pro zákazníky bank, bohužel to však neznamená, že banky přichází o peníze. Poplatky si jednoduše naúčtují za jiné služby a zákazník si toho mnohdy ani nevšimne.

Zobrazit

Stává se velmi často, že lidé ve starším věku bývají odsunováni stranou. Je jim vyčítána neznalost moderní techniky, jako jsou notebooky, chytré telefony a samozřejmě internet. Nedostatečné znalosti jsou jim přisuzovány i v oblasti správy osobních financí. V mnoha případech jim však mladší generace značně křivdí.

Zobrazit
Všechny aktuality