Aktuality

Nečekané výdaje pomůže vyřešit rychlá půjčka

V dnešní době se množí případy, kdy je na nic netušící osobu založen účet v bance nebo si cizí osoba vezme půjčku pod něčí identitou. Myslíte, že je to nemožné?

Ne každý si může dovolit vytvořit dostatečnou finanční rezervu, která by pokryla občasné nečekané výdaje. Nižší příjmy a vysoké náklady na domácnost mají za následek život od výplaty k výplatě. Co však dělat, když je nutné zaplatit nedoplatek za energie či opravu domácího spotřebiče? Pomoci Vám může právě rychlá půjčka, kterou snadno vyřídíte online.

Už dávno nemusí být sjednání půjčky komplikované a v některých případech dokonce nemožné. To platí zejména pro nebankovní půjčky o výši pár tisíc korun. Tyto půjčky je možné vyřídit během pár hodin, aniž by Vás čekala složitá byrokracie a dlouhé návštěvy ve Vaší bance, která může Vaši žádost o půjčku velmi snadno smést ze stolu.

Rychlá půjčka téměř pro každého

Je samozřejmé, že ani tyto půjčky nejsou určeny pro všechny. I v případě rychlých půjček je nutné splnit podmínky, které však nejsou zdaleka tak přísné jako v případě běžných bankovních půjček. Půjčit si sice mohou i studenti, ženy na mateřské dovolené, důchodci či začínající podnikatelé, ale i ti musí mít prokazatelný příjem, aby dokázali, že mohou půjčku bez problémů splácet.

Osoba, která je trvale zadlužená a své závazky nesplácí, i v případě rychlé půjčky narazí. Rychlé půjčky jsou pro lidi, kteří ví, že půjčku mají z čeho splácet, ale přitom nesplňují podmínky bank. I nebankovní společnosti chtějí mít jistotu, že své peníze dostanou zpět. Proto je velmi důležité zvážit, zda na půjčku vůbec máte. Podle svých možností si snadno vyberete odpovídající půjčku.

Půjčku řádně splácejte a problémů se nedočkáte

Ať už si půjčíte 100 tisíc nebo 2 tisíce korun, půjčku je třeba splácet dle dohodnutých podmínek. Jedině také se vyhnete problémům, které Vás v případě nesplácení půjčky budou čekat. Pokuty za nesplácení jsou vysoké a půjčka by se Vám v takovém případě mohla výrazně prodražit. Nesplácením závazků si zajistíte maximálně to, že Vám v budoucnu žádná společnost půjčku neposkytne.

Půjčky před výplatou jsou takzvané mikroúvěry, díky nimž můžete rychle získat menší částku v řádu tisícovek, kterou poté do měsíce splatíte. Taková půjčka se může hodit ve chvíli, kdy se vám nečekaně porouchá spotřebič, je konec měsíce a vy už nemůžete z výplaty spotřebič nechat opravit.

Zobrazit

Uvedením nového zákona o spotřebitelském úvěru nebyly lichvářské praktiky vymýceny okamžitě. Česká národní banka nyní prochází podané žádosti o licenci. Definitivní rozhodnutí o tom, kdo ze žadatelů licenci obdrží a kdo nikoliv, padne příští rok v květnu.

Zobrazit

Na konci loňského roku byl po dlouhých měsících příprav a očekávání uveden v platnost nový zákon o spotřebitelském úvěru. Jedním z cílů nového zákona byla důsledná čistka mezi nebankovními poskytovateli v důsledku přísnějších podmínek. Jaká je situace dnes? Kdo z poskytovatelů přežil a kdo nikoliv? Našli úvěroví predátoři jiné cestičky, jak okrádat lidi? Jsou půjčky bezpečnější?

Zobrazit

Některé životní situace vyžadují finanční pomoc v podobě půjčky. Může se jednat o nutnou výměnu oken, rekonstrukci koupelny, nákup nových spotřebičů či pořízení nezbytného auta. Podobné situace spojené s náhlými výdaji vás mohou překvapit kdykoliv, a pokud řešení vyžaduje půjčku, je dobré být na ní připraven.

Zobrazit

Bezproblémové splácení půjčky může náhle zkomplikovat nečekaná událost v podobě nemoci, úrazu či ztráty zaměstnání. Přihodit se něco takového může kdykoliv a komukoliv, proto je lepší být na takové mimořádné životní situace dobře připravený.

Zobrazit

V roce 2016 provedla Česká obchodní inspekce 194 kontrol u poskytovatelů a zprostředkovatelů úvěrů. Zjištěno při nich bylo 39 případů porušení zákona č. 145/2010 Sb., o spotřebitelském úvěru, a v dalších 103 případech došlo k porušení obecně závazných právních předpisů. Nejen z těchto důvodů přišla na řadu novela zákona, která ukládá nebankovním společnostem a zprostředkovatelům nebankovních úvěrů povinnost získat licenci od České národní banky, jež k činnosti opravňuje.

Zobrazit

Došly vám peníze a jediným východiskem z tíživé finanční situace je pro vás půjčka? Nebo si chcete konečně koupit nové auto, ale nemáte na něj dostatečné úspory? Podívejte se na pět věcí, které byste si měli promyslet, než smlouvu o úvěru podepíšete.

Zobrazit

Pokud jste si někdy sjednávali úvěr či hypotéku, jistě jste se tímto typem pojištění setkali. Za určitý měsíční poplatek získáte pojistnou ochranu pro případy, kdy nebudete schopni úvěr splácet. Například z důvodu ztráty zaměstnání nebo nemoci. Jenomže sliby jsou jedna věc a realita druhá. Pojištění zdaleka není tak výhodné, jak se může zpočátku jevit.

Zobrazit

1 2 3 »