Aktuality

4 tipy na nejlepší aplikace na správu peněz

Nedaří se vám udržet pořádek ve svých financích? Nemůžete ušetřit ani korunu nebo jste na konci měsíce dokonce v minusu a nechápete, kam se vám peníze rozkutálely? V dnešní době bezkontaktních plateb proudí peníze z našeho účtu, aniž bychom tomu věnovali velkou pozornost. Proto se hodí mít pro správu financí pomocníka – aplikaci do telefonu.

Ta vám pomůže zaznamenávat vaše příjmy a výdaje – to je v podstatě vše, co potřebujete, abyste dostali své finance pod kontrolu. Jakmile zjistíte, kde přesně vám peníze utíkají, snadno výdaje osekáte. Ale zapomeňte na zapisování tužkou do sešitu nebo tabulku v Excelu. Se správou osobních financí vám pomůžou chytré aplikace. Vybrali jsme čtyři nejlepší.

Spendee: Spravujte své finance s českou aplikací

Spendee patří k nejoblíbenějším aplikacím pro správu peněz. Pochází z dílny českých vývojářů, ale prosadila se také v zahraničí. V současné době ji má nainstalovanou přes 3 miliony uživatelů.

Aplikaci Spendee si rychle zamilujete pro její přehlednou grafiku a intuitivní ovládání v češtině. Spendee propojíte se svým mobilním bankovnictvím, e-peněženkou (např. PayPal) nebo kryptopeněženkou (např. Coinbase) a máte tak přehled o všech příjmech a výdajích na jednom místě. Nákupy zaplacené v hotovosti přidáte manuálně a můžete jim přiřadit i fotku účtenky.

Výdaje třídíte do kategorií (např. cestování, jídlo, zábava) a peněženek (trvalé příkazy, kreditní karty aj.), které vám pomůžou udržet přehled, kam vaše peníze plynou. Zároveň si můžete stanovit rozpočet a Spendee vás upozorní, když ho překročíte. Finanční toky sledujte na grafech a v chytrých statistikách. Partneři nebo rodiny ocení sdílené peněženky pro sledování společných financí.

Spendee je zdarma pro Android i iOS, prémiové funkce si připlatíte za 3 dolary měsíčně.

Wallet: Udělejte si finanční plány do budoucna

Stejně jako Spendee, i aplikace pro správu peněz Wallet pochází z České republiky a dočkala se mezinárodního věhlasu. Vychytané funkce vám dají naprostý přehled nad financemi vás nebo celé rodiny.

Wallet si propojíte se svou bankou a veškeré transakce se automaticky zapisují a třídí. Unikátní funkcí je flexibilní plánování – stanovíte si cíl a Wallet vám ho pomůže dosáhnout. Splatit půjčku nebo našetřit na nové auto? S aplikací pro správu peněz to půjde o dost snáz, Wallet navíc reaguje na vaši proměnlivou finanční situaci.

Zajímavou funkcí je třídění výdajů podle toho, jestli vám vlastně udělaly radost. Stála tahle platba za to, nebo jste měli peníze raději ušetřit? To je skvělá nadstavba nad běžné kategorie výdajů. Hodí se také nastavení finančních limitů na různé typy výdajů, třeba útratu v restauraci. Veškeré finanční toky sledujte v přehledných grafech nebo si je vyexportujte v PDF či do Excelu. Nevýhodou je omezený počet funkcí v bezplatné verzi, za prémiovou verzi zaplatíte 3 dolary měsíčně. Aplikace Wallet je dostupná pro Android nebo iOS.

eÚčty.cz: Anonymní vedení rodinných financí

Pokud máte nedůvěru k automatickému propojení s vašimi účty, bude se vám líbit aplikace eÚčty.cz. Opět dílo českých vývojářů, kteří vsadili na maximální anonymitu – nemusíte zadávat ani svůj e-mail. Na druhou stranu bude správa financí s aplikací eÚčty.cz vyžadovat více vašeho času. Aplikace je rozšíření k původní webové verzi.

Své transakce zapisujete do appky ručně a obrovskou výhodou je, že ji můžete ovládat i offline. Jednou za čas se však musíte připojit k internetu, aby se aplikaci synchronizovala s webovou službou.

Aplikace pro správu peněz eÚčty.cz je ideální volbou pro rodiny či partnery. Pokud máte společný bankovní účet, udělíte ostatním členům domácnosti oprávnění a můžou do stejného profilu zapisovat i své výdaje. Získáte tak absolutní přehled na rodinnými financemi.

Použití aplikace je bezplatné, funguje na telefonech s Androidem nebo využijte webové rozhraní pro Windows.

1Money: Jednoduché ovládání a povedený design

Pokud se správou peněz pomocí mobilní aplikace teprve začínáte, bude pro vás stěžejní snadné ovládání a přívětivý uživatelský design. A právě na to se můžete těšit u appky 1Money pocházející z Austrálie.

Samozřejmostí je rychlé přidávání transakcí jedním ťuknutím a sledování výdajů v čase pomocí přehledných grafů. V aplikaci 1Money si můžete také stanovit svůj rozpočet a jednodušeji plánovat příjmy a výdaje – vyhnete se tak zbytečným nákupům. Vždy budete mít přehled o tom, kolik peněz máte na účtu nebo jaký je stav vašich dluhů.

Díky synchronizaci na cloudu můžete svoji finanční situaci sledovat na více zařízeních současně a o data nepřijdete, ani když ztratíte telefon. Aplikace 1Money je dostupná pouze pro Android.

Štítky: epeněženka | finance v mobilu | plánování financí | správa financí přes mobilní aplikaci | správa osobních financí

Z usměvavých reklam na půjčky se může zdát, že je obdrží každý. Realita je odlišná a velké množství žádostí bývá obratem zamítnuto. Důvodem jsou přísné požadavky na potenciální klienty kladené bankami. Vedle výše příjmů významnou roli hraje i celková finanční situace a platební morálka.

Zobrazit

Půjčky nabízí řešení pro situace, kdy potřebujete peníze na nové auto, vybavení bytu či úhradu nečekaných výdajů. Půjčka s sebou ale nese i celou řadu povinností a hlavně rizik, s nimiž je vhodné se včas seznámit, a udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli.

Zobrazit

Inflace snižuje hodnotu peněz a zvyšuje ceny. Co předchozí rok stálo tisícovku, dnes je o několik desítek korun dražší. Jde o běžný proces a inflaci se nelze nijak vyhnout. Výjimku představuje vysoká inflace, která většinou představuje samá negativa… až na výjimky.

Zobrazit

Banky a nebankovní společnosti přichází se spoustou zajímavých nabídek. Půjčit si je možné na cokoliv v hodnotě pár tisíc i milionů korun. Chcete-li se půjčit peníze smysluplně a bezpečně, je důležité naučit se volit správně.

Zobrazit

Výběr půjčky je nelehká záležitost, chcete-li si vybrat správně a zodpovědně. Nabídka úvěrů je více než pestrá a podmínky ještě pestřejší, ale současně i záludnější. Rychlé porovnání a jednoduchý výběr nabízí moderní srovnávače půjček.

Zobrazit

Letošní svátky provází vedle pokračující pandemie strach z rostoucích cen. Zdražuje vše, od energie, přes potraviny až po náklady na pohonné hmoty a veřejnou dopravu. Spousta Čechů proto upřednostní skromnější Vánoce. Stále se však najdou i tací, již si na dárky vezmou půjčku.

Zobrazit

Když se nedostává peněz, nabízí se tři možnosti, jak je získat - kontokorent, kreditní karta a půjčka. Každá z nich se hodí na jiné situace. Důležité je znát jejich výhody a nevýhody a naučit se je využít ve svůj prospěch.

Zobrazit

Osobám v exekuci svítá na lepší časy. Na několik měsíců získají šanci vymanit se z dluhové pasti. V rámci akce nazvané “Milostivé léto” mohou své dluhy splatit za více než výhodných podmínek. Akce startuje za několik dní při příležitosti státního svátku 28. října 2021.

Zobrazit
Všechny aktuality
×
TIP
×
Flexibilní půjčka od Home Creditu je kompletně ONLINE

Sleva 50 % na úroky i poplatky.

×

Flexibilní půjčka od Home Creditu je kompletně ONLINE

Půjčte si 10 až 250 tis. Kč na cokoliv a splácejte svobodně víc nebo míň, jak sami zrovna chcete. Stačí když pošlete alespoň minimální splátku. Splacené peníze můžete navíc opakovaně využívat. Bez oznamování.

bubble side banner

Vše vyřídíte kompletně ONLINE do 15 minut na webu a peníze máte na účtu nejpozději 2. den po podpisu. Vyřízení, vedení i doplacení flexibilní půjčky je zcela zdarma. Stačí vyplnit nezávaznou žádost a ihned se dozvíte výsledek.

Mám zájem