Aktuality

6 pádných důvodů, proč použít srovnávače půjček

Výběr půjčky je nelehká záležitost, chcete-li si vybrat správně a zodpovědně. Nabídka úvěrů je více než pestrá a podmínky ještě pestřejší, ale současně i záludnější. Rychlé porovnání a jednoduchý výběr nabízí moderní srovnávače půjček.

Můžete se samozřejmě začít prohrabávat nabídkami jednotlivých poskytovatelů půjček, bank i těch nebankovních, a hledat proslulou jehlu v kupě sena. Nebo raději využijete nabízenou pomoc a ušetříte si tak nejen čas a nervy, ale zároveň i těžce vydělané peníze. 

Co jsou srovnávače půjček a jak fungují 

Jedná se o nezávislé internetové srovnávače. Na jednom místě shromažďují informace o nabízených půjčkách. Tyto nabídky navíc neustále aktualizují a zásadně spolupracují jen s prověřenými bankami a nebankovním poskytovateli splňujícími veškeré zákonné podmínky.  

Jsou bezpečné a navíc fungují rychle a online. Porovnání nabízených půjček trvá maximálně několik minut. Vyžadováno je pouze připojení na internet. Jinak stačí vyplnit údaje. Výsledné porovnání obsahuje všechny důležité informace. 

Půjčku tak vyřídíte v klidu doma, aniž by na vás poskytovatel vyvíjel sebemenší tlak. Znáte všechny výhody online srovnání půjček? Známe jich hned šest.

Za prvé: Bankovní i nebankovní půjčky na jednom místě

Už dávno neplatí, že by banky nabízely nejvýhodnější půjčky. Na skvělé nabídky lze narazit i u spolehlivých nebankovních poskytovatelů. Dobré srovnávače půjček, mezi které patří také půjčky.cz, porovnávají bankovní i nebankovní půjčky. Sami se rozhodněte, která z nabídek nejlépe splňuje vaše požadavky.

Za druhé: Půjčky pouze od prověřených poskytovatelů

Navíc v případě nebankovních poskytovatelů získáte jistotu, že splňují zákonné podmínky a nejedná se podvodníky a lichváře. Kvalitní srovnávače půjček všechny poskytovatele řádně prověřují, než jejich nabídky zařadí do svého online porovnání. 

Za třetí: Různé typy půjček na rozmanité účely

Srovnávače půjček porovnávají různé druhy úvěrů od mikropůjček, přes spotřebitelské úvěry až po hypotéky. Ať už hledáte půjčku na nový notebook pro mladého studenta, rodinné auto nebo nové bydlení, srovnávače vám pomohou najít vždy vhodný typ úvěru.

Za čtvrté: Všechny důležité informace pohromadě

Kvalitní srovnávač poznáte podle množství zobrazených informací o každé půjčce. Čím více, tím lépe. Kromě úrokové sazby jsou to zejména roční procentní sazba nákladů neboli RPSN, výše měsíční splátky, celková částka, doba splatnosti, poplatky související s poskytnutím a další. Všechny parametry hrají významnou roli.

Za páté: Srovnání půjček je nezávislé a zdarma

Online porovnání půjček můžete využít kdykoliv se vám zachce, třeba jen za účelem získání lepší orientace na úvěrovém trhu. Jedná se o bezplatnou službu. Záleží pouze na vás, zda vás některá z nabídek zaujme a rozhodnete se ji využít. Není to povinnost a už vůbec ne za peníze.

Za šesté: Podání online žádosti o půjčku ihned

O vítěznou půjčku je možné navíc okamžitě požádat. Srovnávače půjček nevytváří pouze přehledné seznamy půjček seřazené podle výše měsíční splátky nebo úrokové sazby, ale umožňují o vybranou půjčku rovnou požádat. Díky srovnávači si tak půjčku nejen vyberete, ale rovnou sjednáte.

Štítky: levné půjčky pro všechny | půjčky | srovnání půjček

Téměř polovina Čechů splácí půjčku a často ne jen jednu. Splácení několika závazků naráz může přinášet finanční těžkosti a tlak na rodinný rozpočet. Netýká se to pouze půjček, ale i kreditních karet či kontokorentů. Jak s nadměrnými dluhy může pomoci konsolidace?

Zobrazit

Není půjčka jako půjčka. Existují různé druhy, přičemž každý je vhodný k jinému účelu a užití. Na koupi bytu rychlou půjčku nezískáte a stejně tak půjčkou na vůz nezaplatíte vybavení do domácnosti. Zjistěte, jak používat půjčky správně na základě jejich vlastností.

Zobrazit

Trh nebankovních půjček se během několika posledních let změnil k lepšímu. Může za to novela zákona o spotřebitelském úvěru, která do tohoto světa vnesla pravidla a řád. Jak nebankovní půjčky nyní vypadají a na co dál dávat pozor?

Zobrazit

Splácení půjček bývá otázkou několika let a jen málokdo dokáže předvídat, jak na tom bude finančně za rok, natož za pět či deset let. Stačí přijít o práci, vážně se zranit nebo onemocnět a problém s financemi je na světě. Víte, jak se v takové situaci zachovat?

Zobrazit

Z usměvavých reklam na půjčky se může zdát, že je obdrží každý. Realita je odlišná a velké množství žádostí bývá obratem zamítnuto. Důvodem jsou přísné požadavky na potenciální klienty kladené bankami. Vedle výše příjmů významnou roli hraje i celková finanční situace a platební morálka.

Zobrazit

Půjčky nabízí řešení pro situace, kdy potřebujete peníze na nové auto, vybavení bytu či úhradu nečekaných výdajů. Půjčka s sebou ale nese i celou řadu povinností a hlavně rizik, s nimiž je vhodné se včas seznámit, a udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli.

Zobrazit

Inflace snižuje hodnotu peněz a zvyšuje ceny. Co předchozí rok stálo tisícovku, dnes je o několik desítek korun dražší. Jde o běžný proces a inflaci se nelze nijak vyhnout. Výjimku představuje vysoká inflace, která většinou představuje samá negativa… až na výjimky.

Zobrazit

Banky a nebankovní společnosti přichází se spoustou zajímavých nabídek. Půjčit si je možné na cokoliv v hodnotě pár tisíc i milionů korun. Chcete-li se půjčit peníze smysluplně a bezpečně, je důležité naučit se volit správně.

Zobrazit
Všechny aktuality
×
TIP
×
Flexibilní půjčka od Home Creditu je kompletně ONLINE

Sleva 50 % na úroky i poplatky.

×

Slučte si vaše půjčky do jedné Pojištěné půjčky od 7,41 %

Zažádejte si o rychlou půjčku na cokoliv, se kterou se nedostanete do problémů, když dlouhodobě onemocníte nebo ztratíte zaměstnání. Nově možnost sloučení půjček.

bubble side banner

Mám zájem