Aktuality

Chybí vám hotovost na koupi auta?

V dnešní době se množí případy, kdy je na nic netušící osobu založen účet v bance nebo si cizí osoba vezme půjčku pod něčí identitou. Myslíte, že je to nemožné?

Kdo nemá všechny peníze v hotovosti, a přesto si chce koupit auto, může využít spotřebitelský úvěr a auto si pořídit. Jako u všech půjček, i u těch na auto je nutné nabízenépůjčky porovnat a vybrat si tu nejvýhodnější.

Vyberte si auto, cenu uhraďte z naší půjčky a zároveň si sjednejte povinné ručení!

Povinné informace u spotřebitelského úvěru

Úvěrové společnosti se předhánějí v nabídkách půjček, proto je opravdu možné nalézt velmi výhodné podmínky. Jako spotřebitel byste vědět, které informace vám musí zprostředkovatel úvěru poskytnout.

Musíte vědět, že:

  • Je zakázáno účtovat poplatek za předčasné splacení úvěru.
  • Je zakázáno účtovat měsíční poplatek za vedení úvěrového účtu.

Poskytovatel úvěru vás musí seznámit s:

  • úrokovou sazbou
  • roční procentní sazbou nákladů (RPSN)
  • délkou bezúročného období
  • výší a počtem splátek
  •  všemi poplatky
  • podmínkami ukončení smlouvy
  • sankcemi v případě nesplnění smluvních povinností.

Leasing versus spotřebitelský úvěr

Typickým využívaným produktem při koupi auta bez hotovosti je leasing. Ale i ten má své nevýhody. Většinou je potřeba splatit akontaci. Dále je potřeba takový vůz havarijně pojistit, což je další částka navrch. Během splácení leasingu je majitelem vozu leasingová společnost, u splácení spotřebitelského úvěru jste majitelem vozu od počátku vy.

V České republice byl v polovině března vyhlášen nouzový stav, jehož cílem je zabránit masivnímu rozšíření nákazy koronaviru (SARS-CoV-2) způsobující nemoc Covid-19. Situace je vážná a není jisté, kdy dojde ke zmírnění omezujících opatření. Banky proto chystají kroky, které by měly pomoci klientům splácející úvěry a hypotéky.

Zobrazit

Nebezpečný koronavir, který se šíří světem již několik týdnů, ohrožuje nejen zdraví a životy, ale s ním související opatření budou mít závažný dopad také na běžný život a samozřejmě i ekonomiku. Zejména malí a střední podnikatelé, kteří v důsledku opatření nemohou provozovat svou živnost v plném rozsahu, se bojí krachu.

Zobrazit

Zařizujete nový byt a chybí vám pár tisícovek, abyste měli všechno tip-ťop? Nebo vám po rekonstrukci schází nějaký ten obnos, abyste vylepšili stávající podmínky svého domova? A co takhle zvelebit svůj byt nějakým novým kusem nábytku, který je ve vysněné barvě a velikosti, a navíc je na něj teď akční nabídka?

Zobrazit

Všechny banky v České republice mají několik základních požadavků, bez kterých půjčky vůbec nevydávají. I pokud je splníte, tak nic není jisté – banky nejdřív na základě různých dat zhodnotí schopnost půjčku splácet a až potom se rozhodne. O jaké všechny požadavky a data jde a jak celý systém funguje, se dozvíte v našem článku.

Zobrazit

Nepoctivých poskytovatelů půjček díky nové legislativě ubývá. Někteří se však drží nad vodou a prostřednictvím osvědčených triků udávají neférové půjčky. Nejvíce se jim daří u lidí s nižší finanční gramotností. Známe jejich fígle a vím, jak se rizikovým půjčkám vyhnout obloukem.

Zobrazit

Co všechno jsou lidé ochotní udělat pro to, aby získali sebemenší slevu? Nebojí se sdělovat podrobnosti ze svého osobního života, detaily o životním stylu či dokonce uvést svou polohu. Není to příliš riskantní? Stojí to za to?

Zobrazit

Splácení půjčky není žádný zlozvyk, za který by se měl člověk hned stydět. Vážný problém nastává teprve tehdy, zatěžuje-li splácení půjčky rozpočet přespříliš. V momentě, kdy se nedostává peněz na další splátku, je třeba začít urychleně jednat.

Zobrazit

Dnes je běžné půjčovat si téměř na cokoliv. Banky si toho jsou vědomy, a proto mimo půjček nabízí i jiné služby včetně pojištění schopnosti splácet. Při ztrátě práce nebo úrazu se takové pojištění rozhodně hodí, nicméně si dávejte pozor na pročtení všech podmínek – není pojištění jako pojištění.

Zobrazit
Všechny aktuality
COVID-19
×