Aktuality

Chybí vám hotovost na koupi auta?

V dnešní době se množí případy, kdy je na nic netušící osobu založen účet v bance nebo si cizí osoba vezme půjčku pod něčí identitou. Myslíte, že je to nemožné?

Kdo nemá všechny peníze v hotovosti, a přesto si chce koupit auto, může využít spotřebitelský úvěr a auto si pořídit. Jako u všech půjček, i u těch na auto je nutné nabízenépůjčky porovnat a vybrat si tu nejvýhodnější.

Vyberte si auto, cenu uhraďte z naší půjčky a zároveň si sjednejte povinné ručení!

Povinné informace u spotřebitelského úvěru

Úvěrové společnosti se předhánějí v nabídkách půjček, proto je opravdu možné nalézt velmi výhodné podmínky. Jako spotřebitel byste vědět, které informace vám musí zprostředkovatel úvěru poskytnout.

Musíte vědět, že:

  • Je zakázáno účtovat poplatek za předčasné splacení úvěru.
  • Je zakázáno účtovat měsíční poplatek za vedení úvěrového účtu.

Poskytovatel úvěru vás musí seznámit s:

  • úrokovou sazbou
  • roční procentní sazbou nákladů (RPSN)
  • délkou bezúročného období
  • výší a počtem splátek
  •  všemi poplatky
  • podmínkami ukončení smlouvy
  • sankcemi v případě nesplnění smluvních povinností.

Leasing versus spotřebitelský úvěr

Typickým využívaným produktem při koupi auta bez hotovosti je leasing. Ale i ten má své nevýhody. Většinou je potřeba splatit akontaci. Dále je potřeba takový vůz havarijně pojistit, což je další částka navrch. Během splácení leasingu je majitelem vozu leasingová společnost, u splácení spotřebitelského úvěru jste majitelem vozu od počátku vy.

Dnes je běžné půjčovat si téměř na cokoliv. Banky si toho jsou vědomy, a proto mimo půjček nabízí i jiné služby včetně pojištění schopnosti splácet. Při ztrátě práce nebo úrazu se takové pojištění rozhodně hodí, nicméně si dávejte pozor na pročtení všech podmínek – není pojištění jako pojištění.

Zobrazit

Peníze jsou téma, o kterém se tolik nemluví, ale řeší ho téměř každý. Ve chvíli, kdy peníze nestačí, vyvstává otázka, co dál? Co dělat v situaci, kdy náhle potřebujete finanční prostředky a úspory nemáte? Půjčit? Nepůjčit? A jak poznat, že je půjčka (ne)správné řešení?

Zobrazit

Registry jsou důležitou součástí procesu při poptávce po půjčce. Je to dáno zákonem i pro získání informací, na jejichž základě se solidní bankovní i nebankovní společnosti rozhodují o výši úrokové sazby.

Zobrazit

V životě není nic jasně dané. Každý se může dostat do problémů a přestat splácet své závazky. Náhlá ztráta práce, dlouhodobé onemocnění i nečekané výdaje. Neschopnost platit splátky pak na sebe nemusí nechat dlouho čekat. A pokud selžou i veškeré snahy o řešení takové situace, do procesu může vstoupit exekutor.

Zobrazit

Ekonomická situace je v České republice lepší a lepší. Nezaměstnanost klesá a lidé v průměru vydělávají více. Počet lidí ve finanční nouzi a exekuci přesto neklesá. Nejvíce ohroženou skupinou jsou samoživitelky a senioři. Potvrzují to údaje od České správy sociálního zabezpečení a oddlužovacích firem.

Zobrazit

Půjčky před výplatou jsou takzvané mikroúvěry, díky nimž můžete rychle získat menší částku v řádu tisícovek, kterou poté do měsíce splatíte. Taková půjčka se může hodit ve chvíli, kdy se vám nečekaně porouchá spotřebič, je konec měsíce a vy už nemůžete z výplaty spotřebič nechat opravit.

Zobrazit

Napsat a poslat esemesku, to je otázka několika vteřin nebo minut. Ale vyřídit na základě esemesky celou půjčku? Jak je to možné a jde to opravdu natolik rychle, že peníze mohou být na účtu ještě v ten samý den?

Zobrazit

Téměř 85 % Čechů nemá s půjčkami žádný problém. Právě naopak. V určité životní situaci by se k půjčce jako k řešení problému uchýlila podstatná většina. Ne však lehkomyslně. Pozitivní zprávou je, že stále méně Čechů si odmítá brát půjčky na krátkodobé rozmary.

Zobrazit
Všechny aktuality