Aktuality

Konsolidace půjček nabízí lepší kontrolu nad dluhy i finanční úsporu

Téměř polovina Čechů splácí půjčku a často ne jen jednu. Splácení několika závazků naráz může přinášet finanční těžkosti a tlak na rodinný rozpočet. Netýká se to pouze půjček, ale i kreditních karet či kontokorentů. Jak s nadměrnými dluhy může pomoci konsolidace?

Poskytovatelé často prezentují půjčky jako způsob, jak získat peníze a splnit si sny. Každou půjčku je však třeba vrátit. Pokud si člověk nevybere zrovna výhodnou půjčku, neodhadne své finanční možnosti nebo se jeho životní situace náhle změní k horšímu, mohou jej půjčky přivést do vážných problémů. 

Jak funguje konsolidace půjček 

Konsolidace půjček představuje způsob, jak úvěrovou část osobních financí dostat zpět pod  kontrolu. Navíc můžete ušetřit a v případě potřeby získat finanční prostředky navíc.

Zájemce musí shromáždit informace o úvěrech, které si přeje do konsolidace zahrnout. Na rozdíl od refinancování, jež se týká pouze jedné půjčky, konsolidace umožňuje sloučit větší počet různých typů úvěrů. Výjimkou nejsou ani konsolidace nebankovních půjček. 

Sloučit v rámci jedné konsolidace lze:

  • spotřebitelské úvěry, 
  • nákupy na splátky,
  • kreditní karty, 
  • kontokorenty,
  • leasingy,
  • někdy i mikropůjčky.

Následovat by mělo porovnání nabídek na konsolidace půjček online, výběr společnosti a vyplnění žádosti o sloučení půjček. Pokud žadatel uspěje, o splacení a převod původních půjček se postará poskytovatel konsolidace. Povinností žadatele bude až pravidelná úhrada měsíční splátky.

Standardní podmínky a pravidla konsolidace

Konsolidace je půjčka se specifickým účelem. Aby zájemce půjčku na sloučení úvěrů získal, musí splnit požadavky kladené poskytovatelem na bonitu neboli úvěruschopnost. Roli hrají nejen příjmy žadatele, ale i výdaje a platební historie, jíž zaznamenávají registry dlužníků. 

Další požadavky se týkají maximálního počtu a celkové výše konsolidovaných úvěrů. Každý poskytovatel si stanovuje vlastní omezení. Zatímco jedna banka nabízí konsolidaci až deseti půjček do celkové výše 2 000 000 Kč, jiná vám nepůjčí více než 800 000 Kč.

K získání konsolidace musí žadatel doložit:

  • doklad o výši příjmu - například potvrzení od zaměstnavatele, daňové přiznání, výpis z účtu,
  • dva doklady totožnosti - zpravidla občanský a řidičský průkaz,
  • dokumenty o slučovaných půjčkách (např. smlouva o půjčce).

Na základě zjištěných informací oslovená instituce hodnotí bonitu žadatele a současně ověří jeho platební morálku v registrech dlužníků. Pokud bonitu a platební morálku poskytovatel uzná za vhodnou, následuje vypracování individuální nabídky na konsolidaci.

Jaké jsou největší výhody konsolidace půjček

Nejdůležitější je obnovení kontroly nad splácením a finanční úspora. Sjednocením více půjček do jedné odpadnou různě vysoké úrokové sazby, RPSN a poplatky. 

Výsledkem je sice vyšší půjčka, avšak s jedním datem splatnosti, nižším úrokem i poplatky. K výhodám patří také možnost prodloužení doby splatnosti a snížení měsíční splátky. Ve výsledku zaplatíte méně a zároveň vám odpadnou starosti s odesíláním několika splátek.

To nejsou jediné výhody. V rámci konkurenčního boje úvěrové společnosti ruší poplatky za poskytnutí úvěru, správu nové půjčky nebo její předčasné splacení a novým zákazníkům nabízí odměnu za řádné splácení půjčky či peníze navíc.

Při výběru nejvýhodnější konsolidace v rámci porovnání zjistěte, na jaké výhody můžete dosáhnout právě vy.

Není půjčka jako půjčka. Existují různé druhy, přičemž každý je vhodný k jinému účelu a užití. Na koupi bytu rychlou půjčku nezískáte a stejně tak půjčkou na vůz nezaplatíte vybavení do domácnosti. Zjistěte, jak používat půjčky správně na základě jejich vlastností.

Zobrazit

Trh nebankovních půjček se během několika posledních let změnil k lepšímu. Může za to novela zákona o spotřebitelském úvěru, která do tohoto světa vnesla pravidla a řád. Jak nebankovní půjčky nyní vypadají a na co dál dávat pozor?

Zobrazit

Splácení půjček bývá otázkou několika let a jen málokdo dokáže předvídat, jak na tom bude finančně za rok, natož za pět či deset let. Stačí přijít o práci, vážně se zranit nebo onemocnět a problém s financemi je na světě. Víte, jak se v takové situaci zachovat?

Zobrazit

Z usměvavých reklam na půjčky se může zdát, že je obdrží každý. Realita je odlišná a velké množství žádostí bývá obratem zamítnuto. Důvodem jsou přísné požadavky na potenciální klienty kladené bankami. Vedle výše příjmů významnou roli hraje i celková finanční situace a platební morálka.

Zobrazit

Půjčky nabízí řešení pro situace, kdy potřebujete peníze na nové auto, vybavení bytu či úhradu nečekaných výdajů. Půjčka s sebou ale nese i celou řadu povinností a hlavně rizik, s nimiž je vhodné se včas seznámit, a udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli.

Zobrazit

Inflace snižuje hodnotu peněz a zvyšuje ceny. Co předchozí rok stálo tisícovku, dnes je o několik desítek korun dražší. Jde o běžný proces a inflaci se nelze nijak vyhnout. Výjimku představuje vysoká inflace, která většinou představuje samá negativa… až na výjimky.

Zobrazit

Banky a nebankovní společnosti přichází se spoustou zajímavých nabídek. Půjčit si je možné na cokoliv v hodnotě pár tisíc i milionů korun. Chcete-li se půjčit peníze smysluplně a bezpečně, je důležité naučit se volit správně.

Zobrazit

Výběr půjčky je nelehká záležitost, chcete-li si vybrat správně a zodpovědně. Nabídka úvěrů je více než pestrá a podmínky ještě pestřejší, ale současně i záludnější. Rychlé porovnání a jednoduchý výběr nabízí moderní srovnávače půjček.

Zobrazit
Všechny aktuality
×
TIP
×
Flexibilní půjčka od Home Creditu je kompletně ONLINE

Sleva 50 % na úroky i poplatky.

×

Slučte si vaše půjčky do jedné Pojištěné půjčky od 7,41 %

Zažádejte si o rychlou půjčku na cokoliv, se kterou se nedostanete do problémů, když dlouhodobě onemocníte nebo ztratíte zaměstnání. Nově možnost sloučení půjček.

bubble side banner

Mám zájem