Aktuality

Jak na bezpečnou půjčku podle společnosti TOMMY STACHI, jednoho z žadatelů o licenci ČNB

V roce 2016 provedla Česká obchodní inspekce 194 kontrol u poskytovatelů a zprostředkovatelů úvěrů. Zjištěno při nich bylo 39 případů porušení zákona č. 145/2010 Sb., o spotřebitelském úvěru, a v dalších 103 případech došlo k porušení obecně závazných právních předpisů. Nejen z těchto důvodů přišla na řadu novela zákona, která ukládá nebankovním společnostem a zprostředkovatelům nebankovních úvěrů povinnost získat licenci od České národní banky, jež k činnosti opravňuje.

Poslední termín pro podání žádosti o licenci byl dne 28. února 2017. K tomuto datu Česká národní banka zaevidovala žádosti celkem od 108 nebankovních společností, 353 zprostředkovatelů úvěrů a přibližně 22 000 vázaných zástupců. Na rozhodnutí o udělení licence má ČNB 15 měsíců, během nejen této doby se může trh potýkat s podvodnými poskytovateli úvěrů. Jak ale nyní poznat bezpečnou půjčku? Na to nám dává odpověď společnost TOMMY STACHI, jež je jedním z žadatelů o dané oprávnění.

Čeho si všímat a na co si dát pozor

Jako první radu uvedeme, abyste si nepůjčovali přes zprostředkovatele, ale naopak přímo u poskytovatele úvěrů. Díky tomu bude vaše půjčka bezpečnější, jistější a také levnější. Určitě si také ohlídejte, zda společnost ověřuje vaši schopnost půjčku splácet, což bude jedním z kritérií ovlivňujících, zda společnost licenci získá, nebo ne. Čeho dalšího si všímat a na co si dát pozor?

 • Úvěr vám je poskytnut podle nového zákona o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb., nikoliv dle občanského zákoníku.
 • Je vám poskytnuto RPSN včetně jeho vyčíslení.
 • Nepodepisujte smlouvu s rozhodčí doložkou nebo s ručením nemovitostí.
 • Ptejte se na možnosti splácení půjčky, její prodloužení, či předčasné splacení.
 • Ideálně si nepůjčujte tam, kde platíte poplatky za pouhé posouzení žádosti o půjčku.
 • Dejte si pozor na tzv. barevné telefonní linky se zvýšenou sazbou.
 • Preferujte společnost, která je z České republiky a má zde fyzické zastoupení.

Co můžete sami ovlivnit

Nejen znalost nekalých praktik poskytovatelů půjček a informace o tom, na co si dát pozor, jsou důležité pro bezpečnost úvěru. Aby vám půjčka nepřerostla přes hlavu, je dobré znát také několik základních pravidel, která můžete sami ovlivnit. Samozřejmě většina společností, stejně jako TOMMY STACHI, nabízí klientům takový produkt, který ho svým splácením přespříliš nezatíží a nedostane ho tak do svízelné finanční situace, ale jak víme, vždy je lepší být připraven. A jaké jsou tyto základní body?

 • Půjčte si jen tolik, kolik opravdu potřebujete. Počítejte ale s tím, že danou částku nemusíte skutečně získat. Společnost si vás takzvaně oskóruje a sama rozhodne, o jakou maximální výši půjčky můžete zažádat.
 • Zvažte výši jistiny, kterou dokážete splácet. Je možné, že potřebujete půjčit vysokou částku, ale opravdu ji pak dokážete řádně splácet? Spočítejte si své příjmy a výdaje a zhodnoťte, jakou výši měsíčních splátek vaše peněženka unese.
 • Pokud jakkoliv nerozumíte smlouvě o půjčce, jejím přílohám, splátkovému kalendáři, výši úroků nebo třeba sankcím, neváhejte se úvěrového poradce na cokoliv zeptat. V solidní společnosti vám vždy vše rádi vysvětlí.
 • Řádně splácejte. Jen tak si vytvoříte pozitivní úvěrovou historii a nedostanete se do registru dlužníků.
 • Pokud se dostanete do finanční tísně a nebudete moci půjčku řádně splácet, ihned o tom společnost informujte. Pokud si půjčíte u prověřeného poskytovatele, vždy se s vámi pokusí najít řešení vaší situace.

O společnosti TOMMY STACHI

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB podala v řádném termínu, nadále tak bude moci poskytovat všem zaměstnancům, živnostníkům i seniorům svou Snadnou půjčku, jež jim přináší řešení finančních potíží již od roku 2004. Nabízena je ve výši 5 000 – 150 000 Kč se splatností 12 – 36 měsíců. Při jejím sjednání vám vždy bude poskytnut splátkový kalendář, který nese informace o výši splátek, úrocích, RPSN, sankcích za pozdní splácení, ale i o možnostech úhrad samotných splátek. Pokud hledáte půjčku od prověřené společnosti, kde nebudete podepisovat rozhodčí doložku, dokládat účel půjčky, zastavovat nemovitost, shánět ručitele, platit poplatky za posouzení žádosti, sjednání půjčky nebo za její předčasné splacení, pak je pro vás Snadná půjčka ideálním řešením.

Hlavní ideou společnosti je, aby pro vás představovala první volbu, když neuspějete v bance, což se snaží implementovat nejen do výhod samotné Snadné půjčky, ale i do svého jednání s klienty. Očekávat tak můžete individuální přístup a férové a transparentní podmínky, s čímž souvisí i poskytování veškerých informací na bezplatné telefonní lince 800 187 187, kde vás nezaskočí žádné poplatky za odchozí ani příchozí hovor.

Štítky: bezpečné půjčky | nebankovní půjčky | snadná půjčka | spotřebitelské úvěry | TOMMY STACHI

Banky a nebankovní společnosti přichází se spoustou zajímavých nabídek. Půjčit si je možné na cokoliv v hodnotě pár tisíc i milionů korun. Chcete-li se půjčit peníze smysluplně a bezpečně, je důležité naučit se volit správně.

Zobrazit

Výběr půjčky je nelehká záležitost, chcete-li si vybrat správně a zodpovědně. Nabídka úvěrů je více než pestrá a podmínky ještě pestřejší, ale současně i záludnější. Rychlé porovnání a jednoduchý výběr nabízí moderní srovnávače půjček.

Zobrazit

Letošní svátky provází vedle pokračující pandemie strach z rostoucích cen. Zdražuje vše, od energie, přes potraviny až po náklady na pohonné hmoty a veřejnou dopravu. Spousta Čechů proto upřednostní skromnější Vánoce. Stále se však najdou i tací, již si na dárky vezmou půjčku.

Zobrazit

Když se nedostává peněz, nabízí se tři možnosti, jak je získat - kontokorent, kreditní karta a půjčka. Každá z nich se hodí na jiné situace. Důležité je znát jejich výhody a nevýhody a naučit se je využít ve svůj prospěch.

Zobrazit

Osobám v exekuci svítá na lepší časy. Na několik měsíců získají šanci vymanit se z dluhové pasti. V rámci akce nazvané “Milostivé léto” mohou své dluhy splatit za více než výhodných podmínek. Akce startuje za několik dní při příležitosti státního svátku 28. října 2021.

Zobrazit

Stačí chvilka nepozornosti a problém je na světě. V době bezhotovostní, kdy probíhá značná část veškerých transakcí v online prostoru, je zaslání peněz na chybný účet příjemce jedním z nejčastějších problémů, které banky a jejich klienti řeší. Naštěstí nejde o neřešitelnou situaci a peníze se podaří dostat v naprosté většině případů zpět. Jak na to? Prozradíme!

Zobrazit

Nedaří se vám udržet pořádek ve svých financích? Nemůžete ušetřit ani korunu nebo jste na konci měsíce dokonce v minusu a nechápete, kam se vám peníze rozkutálely? V dnešní době bezkontaktních plateb proudí peníze z našeho účtu, aniž bychom tomu věnovali velkou pozornost. Proto se hodí mít pro správu financí pomocníka – aplikaci do telefonu.

Zobrazit

Vyřízení půjčky pro cizince, kteří mají v České republice trvalý pobyt nebo povolení k pobytu, je náročnější než u běžných spotřebitelských úvěrů. Jako cizinec potřebujete k žádosti o půjčku odlišné dokumenty, úvěr můžete získat u banky i nebankovní instituce. Podívejte se, za jakých podmínek dostanete půjčku pro cizince.

Zobrazit
Všechny aktuality
×
TIP
×
Flexibilní půjčka od Home Creditu je kompletně ONLINE

Sleva 50 % na úroky i poplatky.

×

Flexibilní půjčka od Home Creditu je kompletně ONLINE

Půjčte si 10 až 250 tis. Kč na cokoliv a splácejte svobodně víc nebo míň, jak sami zrovna chcete. Stačí když pošlete alespoň minimální splátku. Splacené peníze můžete navíc opakovaně využívat. Bez oznamování.

bubble side banner

Vše vyřídíte kompletně ONLINE do 15 minut na webu a peníze máte na účtu nejpozději 2. den po podpisu. Vyřízení, vedení i doplacení flexibilní půjčky je zcela zdarma. Stačí vyplnit nezávaznou žádost a ihned se dozvíte výsledek.

Mám zájem