Aktuality

Jak na bezpečnou půjčku podle společnosti TOMMY STACHI, jednoho z žadatelů o licenci ČNB

V roce 2016 provedla Česká obchodní inspekce 194 kontrol u poskytovatelů a zprostředkovatelů úvěrů. Zjištěno při nich bylo 39 případů porušení zákona č. 145/2010 Sb., o spotřebitelském úvěru, a v dalších 103 případech došlo k porušení obecně závazných právních předpisů. Nejen z těchto důvodů přišla na řadu novela zákona, která ukládá nebankovním společnostem a zprostředkovatelům nebankovních úvěrů povinnost získat licenci od České národní banky, jež k činnosti opravňuje.

Poslední termín pro podání žádosti o licenci byl dne 28. února 2017. K tomuto datu Česká národní banka zaevidovala žádosti celkem od 108 nebankovních společností, 353 zprostředkovatelů úvěrů a přibližně 22 000 vázaných zástupců. Na rozhodnutí o udělení licence má ČNB 15 měsíců, během nejen této doby se může trh potýkat s podvodnými poskytovateli úvěrů. Jak ale nyní poznat bezpečnou půjčku? Na to nám dává odpověď společnost TOMMY STACHI, jež je jedním z žadatelů o dané oprávnění.

Čeho si všímat a na co si dát pozor

Jako první radu uvedeme, abyste si nepůjčovali přes zprostředkovatele, ale naopak přímo u poskytovatele úvěrů. Díky tomu bude vaše půjčka bezpečnější, jistější a také levnější. Určitě si také ohlídejte, zda společnost ověřuje vaši schopnost půjčku splácet, což bude jedním z kritérií ovlivňujících, zda společnost licenci získá, nebo ne. Čeho dalšího si všímat a na co si dát pozor?

 • Úvěr vám je poskytnut podle nového zákona o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb., nikoliv dle občanského zákoníku.
 • Je vám poskytnuto RPSN včetně jeho vyčíslení.
 • Nepodepisujte smlouvu s rozhodčí doložkou nebo s ručením nemovitostí.
 • Ptejte se na možnosti splácení půjčky, její prodloužení, či předčasné splacení.
 • Ideálně si nepůjčujte tam, kde platíte poplatky za pouhé posouzení žádosti o půjčku.
 • Dejte si pozor na tzv. barevné telefonní linky se zvýšenou sazbou.
 • Preferujte společnost, která je z České republiky a má zde fyzické zastoupení.

Co můžete sami ovlivnit

Nejen znalost nekalých praktik poskytovatelů půjček a informace o tom, na co si dát pozor, jsou důležité pro bezpečnost úvěru. Aby vám půjčka nepřerostla přes hlavu, je dobré znát také několik základních pravidel, která můžete sami ovlivnit. Samozřejmě většina společností, stejně jako TOMMY STACHI, nabízí klientům takový produkt, který ho svým splácením přespříliš nezatíží a nedostane ho tak do svízelné finanční situace, ale jak víme, vždy je lepší být připraven. A jaké jsou tyto základní body?

 • Půjčte si jen tolik, kolik opravdu potřebujete. Počítejte ale s tím, že danou částku nemusíte skutečně získat. Společnost si vás takzvaně oskóruje a sama rozhodne, o jakou maximální výši půjčky můžete zažádat.
 • Zvažte výši jistiny, kterou dokážete splácet. Je možné, že potřebujete půjčit vysokou částku, ale opravdu ji pak dokážete řádně splácet? Spočítejte si své příjmy a výdaje a zhodnoťte, jakou výši měsíčních splátek vaše peněženka unese.
 • Pokud jakkoliv nerozumíte smlouvě o půjčce, jejím přílohám, splátkovému kalendáři, výši úroků nebo třeba sankcím, neváhejte se úvěrového poradce na cokoliv zeptat. V solidní společnosti vám vždy vše rádi vysvětlí.
 • Řádně splácejte. Jen tak si vytvoříte pozitivní úvěrovou historii a nedostanete se do registru dlužníků.
 • Pokud se dostanete do finanční tísně a nebudete moci půjčku řádně splácet, ihned o tom společnost informujte. Pokud si půjčíte u prověřeného poskytovatele, vždy se s vámi pokusí najít řešení vaší situace.

O společnosti TOMMY STACHI

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB podala v řádném termínu, nadále tak bude moci poskytovat všem zaměstnancům, živnostníkům i seniorům svou Snadnou půjčku, jež jim přináší řešení finančních potíží již od roku 2004. Nabízena je ve výši 5 000 – 150 000 Kč se splatností 12 – 36 měsíců. Při jejím sjednání vám vždy bude poskytnut splátkový kalendář, který nese informace o výši splátek, úrocích, RPSN, sankcích za pozdní splácení, ale i o možnostech úhrad samotných splátek. Pokud hledáte půjčku od prověřené společnosti, kde nebudete podepisovat rozhodčí doložku, dokládat účel půjčky, zastavovat nemovitost, shánět ručitele, platit poplatky za posouzení žádosti, sjednání půjčky nebo za její předčasné splacení, pak je pro vás Snadná půjčka ideálním řešením.

Hlavní ideou společnosti je, aby pro vás představovala první volbu, když neuspějete v bance, což se snaží implementovat nejen do výhod samotné Snadné půjčky, ale i do svého jednání s klienty. Očekávat tak můžete individuální přístup a férové a transparentní podmínky, s čímž souvisí i poskytování veškerých informací na bezplatné telefonní lince 800 187 187, kde vás nezaskočí žádné poplatky za odchozí ani příchozí hovor.

Štítky: bezpečné půjčky | nebankovní půjčky | snadná půjčka | spotřebitelské úvěry | TOMMY STACHI

Do péče o psy a kočky je třeba zahrnout i zdravotní péči v případě nemoci či úrazu. Taková operace spolu s dalšími náklady na léčbu však může vyšplhat i na desetitisíce korun. Z čeho ji majitelé domácích mazlíčků zaplatí? Má smysl si vzít půjčku nebo existuje jiné lepší řešení, například pojištění?

Zobrazit

Poskytovatelé úvěrů si na základě informací z registrů dlužníků snadno ověří úvěruschopnost nových žadatelů. Půjčku by správně měli poskytnout jen těm, kteří ji prokazatelně zvládnou splácet. Žadatele zase registry chrání před lehkomyslným jednáním a nekontrolovaným předlužením. Jak přesně fungují?

Zobrazit

Půjčka představuje možnost, jak rychle získat prostředky na cokoliv, zároveň se však jedná o závazek, který jste povinni vrátit za sjednaných podmínek. O tom, na kolik vás splácení úvěru zatíží, rozhodne už váš přístup k výběru půjčky. Jaký postup lze považovat za zodpovědný a bezpečný?

Zobrazit

Odborníci přes osobní finance před rychlými půjčkami spíše varují. Rychlé vyřízení totiž bývá cenou za méně výhodné podmínky. Najde se ale několik situací, s jejichž řešením vám tento typ půjčky může pomoci. Platí to ale pouze v případě, že striktně dodržíte zásady bezpečného půjčování.

Zobrazit

Vzít si úvěr nutně neznamená spadnout do dluhového kolotoče. Stačí se k otázce výběru půjčky postavit zodpovědně a neponechávat ho náhodě. Proč by součástí správného výběru mělo být srovnání více půjček mezi sebou?

Zobrazit

Bonus za řádné splácení půjčky začala jako první nabízet Air Bank v roce 2012. Brzy se přidaly i některé další banky. Klienti mohli získat finanční odměnu či jiné benefity jenom za to, že budou sjednané půjčky splácet dle dohodnutých podmínek. Jak je to s odměnou za včasné splácení o 11 let později?

Zobrazit

Podstatná většina českých domácností považuje půjčky na dovolenou za špatný důvod, proč se zadlužit. Cíl i náplň dovolené raději přizpůsobí tomu, co si jsou schopni zaplatit z vlastních úspor. Proč se půjčky na dovolenou obecně nedoporučují?

Zobrazit

Lichva se od nepaměti používá pro označení půjčování peněz za nepřiměřeně vysoký úrok. Abyste při výběru půjčky neskončili na mizině a s nesplatitelnými dluhy na krku navíc, naučte se lichvu a podvodné půjčky odhalit včas.

Zobrazit
Všechny aktuality