Aktuality

Jak zařídit lepší domov? Zkuste půjčku!

Zařizujete nový byt a chybí vám pár tisícovek, abyste měli všechno tip-ťop? Nebo vám po rekonstrukci schází nějaký ten obnos, abyste vylepšili stávající podmínky svého domova? A co takhle zvelebit svůj byt nějakým novým kusem nábytku, který je ve vysněné barvě a velikosti, a navíc je na něj teď akční nabídka?

Zkrátka a dobře, potřebujete peníze na to, abyste si zvelebili byt nějakou „maličkostí“, ale nechcete si vyjednávat žádný složitý úvěr u své banky? Právě pro tyto případy je pro vás připravena půjčka od finančních institucí, které se poskytováním krátkodobých půjček zabývají. Důležité ale je najít si takovou společnost, která má spoustu zkušeností, je známá doma i ve světě a má jen kladné reference. Proto zkuste půjčku u společnosti Ferratum. Ta má za sebou spousty let v poskytování finančních služeb, na kontě velké množství spokojených klientů a znají ji po celé planetě.

Jak takovou půjčku zařídit?

  • Pokud nad půjčkou uvažujete, není nic jednoduššího, než si prostudovat veškeré podmínky. Pokud jste plnoletí a nemáte u společnosti žádnou nesplacenou předchozí půjčku, máte vlastně vyhráno. Novým klientům jsou navíc většinou nabízeni i půjčky bez úroků, nebo s nějakými poplatkovými prázdninami. Tak například když si sjednáte krátkodobou půjčku do 80 000 Kč a splatíte ji do 45 (respektive 30 dnů, záleží na smluvených podmínkách), vrátíte jen půjčený obnos, žádné poplatky navíc vás nečekají.
  • Nemusíte dokonce ani na žádnou pobočku dokládat různé dokumenty a stresovat se s tím, jestli vám bude půjčka schválena. V dnešní době vše vyřídíte z pohodlí domova přes internet. Protože se navíc jedná o bezúčelovou půjčku, nikoho nezajímá, na co chcete peníze použít. Ať už tedy pořídíte nový nábytek, sedačku, sprchový kout nebo vyměníte zatékající okna, je to jen na vás. Peníze můžete použít i jen na splacení složenek, pokud se vám opozdila výplata. Největším benefitem je, že pracovníci jsou většinou připraveni se vaší žádosti zabývat 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Prakticky kdykoliv můžete žádat o nějaké ty peníze navíc. Pokud si navíc už jednou půjčku vyřídíte a v čase ji vrátíte, můžete si bez problémů po nějakém čase požádat o peníze znovu. Na to vám bude následně stačit jen mobilní telefon. Po zaslání jedné sms zprávy dostanete peníze na účet během několika minut.
  • Pokud si sjednáte půjčku ve formě tzv. kreditu, ke kterému budete mít neustále přístup, budete si moci peníze vypůjčit kdykoliv bez nějakého dodatečného žádání. Třeba když budete rekonstruovat byt nebo dům, peníze navíc se budou kdykoliv hodit. Takový kredit sjednaný v jakékoliv výši vám poskytne libovolný obnos okamžitě, a navíc bez úroků. Tak například: Sjednáte si kredit ve výši 50 000 Kč, a když budete potřebovat, peníze si půjčíte. Pokud částku do 30 dnů vrátíte, neplatíte úrok a hned druhý den si můžete půjčit zase. Není ani třeba půjčovat si celou částku, pokud vám postačí pár tisícovek, můžete si vypůjčit jen je. A pokud se přece jen stane, že peníze do 30 dnů nezvládnete vrátit, budete platit úrok ve výši od 0,1890 % do 0,3941 % denně, což je od 5,75 % do 11,99 % měsíčně.

Nebojte se půjček, jsou tady pro vás, ne vy pro ně

Jednoduchá a přehledná pravidla, to je oč tu běží. Důležité je vždy si předem pořádně prostudovat všechny podmínky, následně není žádný problém půjčku využívat. Jak jsme si už řekli, vzít si v dnešní době půjčku není žádné stigma nebo něco negativního, půjčuje si každý druhý. Proč také nevyužít jednoduché finanční nabídky, když můžete peníze do měsíce vrátit a neplatíte žádný úrok? V takovém případě se ani nejedná o půjčku jako spíše o ekvivalent šetřící kasičky. Když máte nenadále výdaje, sáhnete po penězích a použijete je, jakmile zase peníze máte, hned je vrátíte a vše je bez problémů.

Na co použít?

Na co použít peníze si asi ani nemusíme říkat. Úplně na cokoliv. V bytě či domě je vždy něco potřeba, tu opravit nefungující spotřebič, tady zase přivrtat poličku nebo sestavit nový nábytek. Finanční rezerva, po které můžete kdykoliv sáhnout, se vám bude hodit pro všechny případy. A když nastane situace, kterou jsme si popsali v prvním odstavci? Co když máte vysněný kus nábytku, který najednou objevíte v nějakém řetězci za zvýhodněnou cenu? Můžete si přece půjčit a výrobek si koupit. Ve finále ušetříte i několik tisícovek. A to se vyplatí.

Všechny banky v České republice mají několik základních požadavků, bez kterých půjčky vůbec nevydávají. I pokud je splníte, tak nic není jisté – banky nejdřív na základě různých dat zhodnotí schopnost půjčku splácet a až potom se rozhodne. O jaké všechny požadavky a data jde a jak celý systém funguje, se dozvíte v našem článku.

Zobrazit

Nepoctivých poskytovatelů půjček díky nové legislativě ubývá. Někteří se však drží nad vodou a prostřednictvím osvědčených triků udávají neférové půjčky. Nejvíce se jim daří u lidí s nižší finanční gramotností. Známe jejich fígle a vím, jak se rizikovým půjčkám vyhnout obloukem.

Zobrazit

Co všechno jsou lidé ochotní udělat pro to, aby získali sebemenší slevu? Nebojí se sdělovat podrobnosti ze svého osobního života, detaily o životním stylu či dokonce uvést svou polohu. Není to příliš riskantní? Stojí to za to?

Zobrazit

Splácení půjčky není žádný zlozvyk, za který by se měl člověk hned stydět. Vážný problém nastává teprve tehdy, zatěžuje-li splácení půjčky rozpočet přespříliš. V momentě, kdy se nedostává peněz na další splátku, je třeba začít urychleně jednat.

Zobrazit

Dnes je běžné půjčovat si téměř na cokoliv. Banky si toho jsou vědomy, a proto mimo půjček nabízí i jiné služby včetně pojištění schopnosti splácet. Při ztrátě práce nebo úrazu se takové pojištění rozhodně hodí, nicméně si dávejte pozor na pročtení všech podmínek – není pojištění jako pojištění.

Zobrazit

Peníze jsou téma, o kterém se tolik nemluví, ale řeší ho téměř každý. Ve chvíli, kdy peníze nestačí, vyvstává otázka, co dál? Co dělat v situaci, kdy náhle potřebujete finanční prostředky a úspory nemáte? Půjčit? Nepůjčit? A jak poznat, že je půjčka (ne)správné řešení?

Zobrazit

V lednu 2019 poslanecká sněmovna schválila novelu insolvenčního zákona, která začne platit od letošního léta. Lidé, kteří se nachází v úpadku nebo jim hrozí, by si měli polepšit. Podmínky pro oddlužení se zmírní a zvedla se tzv. nezabavitelná částka, kterou si dlužník v insolvenci smí ponechat.

Zobrazit

Registry jsou důležitou součástí procesu při poptávce po půjčce. Je to dáno zákonem i pro získání informací, na jejichž základě se solidní bankovní i nebankovní společnosti rozhodují o výši úrokové sazby.

Zobrazit
Všechny aktuality
×